Золота осінь медіації на юридичному факультеті ЧНУ

Минулі вихідні принесли у Чернівці чудову теплу сонячну погоду, “бабине літо”, а юридичний факультет ЧНУ радо приймав медіаторів із Києва і Львова ­– Ольгу Тютюн та Анну Лиско, які дали старт другому модулю Осінньої сертифікатної програми “Професійний медіатор”. Спочатку Анна Лиско, керівник Львівського центру медіації, поділилася із слухачами програми своїм баченням медіації, що давно вже стала для нею стилем власного життя, розповіла про базові комунікаційні навички та перешкоди для продуктивного спілкування, які можуть стати на заваді ефективному розв’язанню людських конфліктів. Наступного дня пані Анна провела із слухачами тренінг, присвячений особливостям проведення медіації при вирішенні адміністративних спорів.

У неділю естафету тренінгів перейняла Ольга Тютюн, член Правління ГО «Національна асоціація медіаторів України», медіатор Центру Медіації при Київській Торгово-промисловій палаті. Під час інтерактивних занять тренер ознайомила слухачів із специфікою сімейних конфліктів, правилами безконфліктного ненасильницького спілкування, а також розкрила причини виникнення конфліктів в сім’ї. Детально було обговорено із слухачами природу конфліктогенів, етапи ескалації сімейного конфлікту, ключові компетенції медіатора, необхідні для його розв’язання. Окремо пані Ольга зупинилась на психологічних аспектах медіації: техніці активного слухання, постановці запитань й роботі з емоціями сторін.

Варто відзначити, що цього разу чудову нагоду долучитися до досвіду та знань практикуючого медіатора Ольги Тютюн отримали також і наші студенти 5 курсу, які навчаються на магістерській програмі спеціалізації “Професійний медіатор”. Після двох днів виснажливих, але напрочуд активних і цікавих занять, численних симуляцій та практичних вправ із медіації студенти виглядали стомленими і водночас щасливими. Ось пряма мова студентки 5 курсу Юлії Матковської:

“Щиро вдячна за те, що дозволили буквально пробудити майже в кожному із нас неймовірне натхнення до процесу проведення медіації, розуміння того, як це функціонує на практиці. Особисто у мене з’явився неабиякий інтерес стосовно імплементації практичних інструментів та особливостей зарубіжного досвіду медіації в нас на Україні. Окрема подяка за підвищення рівня комунікації, вдалих кейсів та співпраці з однолітками. Бажаю подальших успіхів у залученні молоді до медіації, нехай Ваші поради та цікаві тренінги лише множать наш інтерес до цієї діяльності!”

Далі буде…

Дмитро Костя,

співголова Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу

кафедри публічного права ЧНУ ім. Ю. Федьковича,

кандидат юридичних наук, доцент кафедри публічного права