Завершився цикл лекцій з міжнародного комерційного арбітражу та американської юриспруденції

Вже стало доброю традицією відкривати початок нового навчального року на юридичному факультеті ЧНУ серією лекцій з міжнародного комерційного арбітражу та американської юриспруденції, пропонованих доктором права, адвокатом та практикуючим арбітром зі США Роєм Гонасом. Пан Рой Гонас є багаторічним учасником Fulbright Specialist Program із 40-річним стажем діяльності в якості міжнародного арбітра. Коло його практичних інтересів складає арбітражне посередництво в галузі застосування антитрастового законодавства, обігу цінних паперів, корпоративного права, позикових відносин, нерухомості, будівельного бізнесу, спільного інвестування та багатьох інших.

Д-р Гонас повідав студентам про етичні аспекти діяльності арбітрів щодо альтернативного вирішення спорів та реалізації процедур з міжнародного комерційного арбітражу, а також ознайомив студентів Чернівецької правничої школи із основами правової системи США, історією створення Конституції цієї країни та її розвитку в процесі інтерпретації і формування судової доктрини Верховним Судом Сполучених Штатів. Заняття відбувалися у Залі Вченої Ради юридичного факультету кожного дня і були відкритими для всіх бажаючих, хто цікавиться питанням альтернативного вирішення спорів в сфері комерційної діяльності, арбітражу, медіації та інших форм посередництва при вирішенні юридичних конфліктів. Лекційні заняття проходили у дружній, теплій атмосфері діалогу, а студенти також мали чудову нагоду поспілкуватися з американським гостем в неформальній обстановці під час кава-брейків та ланчів.

21 вересня 2018 року відбулась урочиста церемонія вручення іменних сертифікатів слухачам лекційних курсів – нашим студентам, до яких долучились також практикуючі юристи й викладачі факультету. Цьогорічний захід був організований за сприяння колективу Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу кафедри публічного права ЧНУ, а також команди Буковинського центру медіації.