Викладачі кафедри публічного права юридичного факультету освоюють нові форми підвищення професійної кваліфікації під егідою ООН

5-7 липня 2018 року асистент кафедри публічного права юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Марина Дмитрівна Федорчук взяла участь у Школі з міграційного права, яка проводилась Благодійним фондом «Право на захист» у межах проекту «Правова допомога біженцям та особам без громадянства в Україні», що здійснюється в партнерстві з Агентством ООН у справах біженців (UNHCR) спільно із Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури України. Серед спікерів Школи були юристи БФ «Право на захист», адвокати, представник та радник з правових питань Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, спеціалісти Державної міграційної служби України, представник офісу Уповноваженого Верховної ради з прав людини, експерт зі стратегічних судових справ.

Під час триденного навчання загальним обсягом 30 годин учасники Школи, які були відібрані на конкурсній основі, мали змогу отримати інформацію щодо правового захисту біженців, шукачів притулку та осіб без громадянства. Зокрема, під час навчання розглядалися питання, присвячені правовому статусу біженців, процедурі визначення статусу біженця, особливостям оскарження рішень Державної міграційної служби України, процедурі отримання громадянства, підставам припинення громадянства. Крім теорії, учасники Школи мали можливість набути практичних навичок під час вирішення кейсів на основі реальних справ.

Кожен день Школи мав свої особливості. Зокрема, під час першого дня учасники мали змогу поспілкуватися з шукачем притулку із Російської Федерації. В другий день Школи був проведений навчальний судовий процес на основі матеріалів реальної справи, які учасники опрацьовували в якості домашнього завдання. Крім цього, в останній день навчання був представлений фільм «Дім», створений БФ «Право на захист», який висвітлює долі людей, котрі були змушені покинути свої країни та шукати захисту в Україні.

Так як в Школі брали участь адвокати, викладачі вищих навчальних закладів, працівники центрів надання безоплатної правової допомоги, Державної міграційної служби України, представники неурядових організацій, то учасники також мали змогу обмінятися досвідом, поспілкуватися між собою.