VІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА ШКОЛА З ФІНАНСОВОГО ТА БАНКІВСЬКОГО ПРАВА

Стало доброю традицією серед теоретиків та практиків фінансового права та спільноти студентів-правників України в перших числах зими зустрічатись на базі юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича для обговорення найбільш злободенних та цікавих аспектів фінансово-правового регулювання. Так, 1-2 грудня 2018 року відбулася VІІ Всеукраїнська школа з фінансового права та банківського права, організована Чернівецьким осередком Ліги студентів АПУ. Школа стала унікальною можливістю пізнати фінансово-правову загалом та банківську сферу зокрема.

Урочисто відкрив захід декан юридичного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича Петро Пацурківський, який у своєму вітальному слові наголосив на важливості такого роду заходів для розвитку діалогу між студентами різних правничих шкіл України та закликав учасників до активної життєвої позиції, поглиблення отриманих знань та постійного вдосконалення професійних навичок юриста.

Першим презентував свою доповідь Олександр Максименко – адвокат, старший юрист практики кримінального права та захисту бізнесу АО Arzinger,  експерт із захисту у справах, пов’язаних із економічними злочинами, який з практичної точки зору висвітлив “Практичні питання захисту у кримінальних провадженнях у податковій сфері”.

Володимир Присяжнюк, юрист Axon Partners в доволі вільній та креативній формі розповів про відношення банків до криптовалюти: KYC/AML (в т.ч. AMLD5), вихід в FIAT після подорожі декількома юрисдикціями і про те, як інновації змінюють фінансовий ринок. Тема його виступу «Банки vs. Криптовалюта».

Марина Саєнко, керуючий партнер АО «Закон Перемоги», сертифікований бізнес-медіатор, адвокат, медіатор Центру медіації Київської Торгово-промислової палати, яка спеціалізується на вирішенні спорів у банківській та фінансовій сфері, страхуванні, корпоративних спорах, інвестиційних спорах, спорах у сфері ведення бізнесу (торгівля, будівництво, виробництво, надання послуг), внутрішньо-організаційні спорах, цікаво розкрила деякі тонкощі медіації у сфері публічних фінансів, оскільки тема її виступу була «Фінансова медіація в Україні: лайфхаки від практика».

Неймовірно цікавим та пізнавальним був виступ Данила Гетманцева, доктора юридичних наук, професора кафедри публічного права КНУ ім. Т.Шевченка, почесного президента юридичної компанії Jurimex та експерта TaxLink,  президента Асоціації податкових радників, члена Європейської асоціації податкових професорів (European Association of Tax Law Professors — EATLP), який ділився зі студентами власними тактиками та стратегіями вирішення податкових спорів. Заявлена тема виступу була “Актуальні проблеми правозастосування при адмініструванні податків”, проте Данило Олександрович не обмежився лише вказаними питаннями, а поділився зі студентами lifehacks використання практики ЄСПЛ у сфері оподаткування.

Оксана Бондаренко, адвокат, член підкомітету з питань господарського та корпоративного права Ради адвокатів Київської області, член комітету захисту бізнесу Ради адвокатів Київської області занурила студентів у світ «Правові аспекти факторингу та відступлення права вимоги (цесії)».

І на завершення насиченого та плідного першого дня був надзвичайно експресивний виступ Яна Білоголового, адвоката, голови підкомітету з питань господарського та корпоративного права Ради адвокатів Київської області, члена комітету захисту бізнесу Ради адвокатів Київської області, одного з авторів журналів “АгроPRO” та “Землевпорядний вісник”. Ян Олегович, витримуючи власну життєву позицію: “Успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить», розкрив тему «Правові аспекти оподаткування поворотної фінансової допомоги, отриманої від нерезидента».

Другого дня студенти мали змогу отримати максимум корисної інформації та подискутувати з  асистентом кафедри публічного права Павлом Крайнім, обговорюючи «Аналіз судової практики щодо вирішення спорів зі сплати податку на майно, відмінне від земельної ділянки», Катериною Тараненко, кандидатом юридичних наук, провідним спеціалістом відділу укладення міжнародних договорів про правову допомогу Управління міжнародної правової допомоги Департаменту міжнародного права Міністерства юстиції України, яка в 2012 р. організувала І Всеукраїнську школу з фінансового права. Катерина подарувала факультету свою монографію та висловила слова вдячності рідній кафедрі публічного права за підтримку та допомогу у її становленні. Тема її виступу «Податково-правовий патерналізм Української держави: примарна вигода та реальні ризики».

Продовжила естафету другого дня Ліліана Оксентій, магістр 6 курсу кафедри публічного права, юрист TaxLink з темою «Судовий спосіб вирішення податково – правових спорів». І завершив другий день роботи VІІ Всеукраїнської школи з фінансового та банківського права Євгеній Александрюк, який, базуючись на більше ніж 12 річному стажі роботи у банківській сфері, розкрив «Роботу банків в умовах кризових явищ»

Цікавою та захоплюючою для учасників VІI Всеукраїнської школи з фінансового та банківського права  була екскурсія Пам’яткою Всесвітньої архітектурної спадщини ЮНЕСКО – Резиденцією митрополитів Буковини і Далмації. Особливо незабутньою вона стала для тих, хто відвідав наше місто вперше.

Чернівецький осередок Ліги студентів Асоціації правників України висловив подяку адміністрації юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та кафедрі публічного права,  усім учасникам VIІ Всеукраїнської школи з фінансового та банківського права за активну участь і сприяння у проведенні заходу.

Руслана Гаврилюк,
завідувач кафедри публічного права