Відбувся VI етап дебатів в рамках Західноукраїнської дебатної ліги

21 лютого у Чернівцях на базі юридичного факультету ЧНУ імені Юрія Федьковича відбувся VI етап дебатних турнірів в рамках Західноукраїнської дебатної ліги. У заході взяли участь 16 команд. Серед них були дебатери з різних осередків Федерації дебатів України, а саме з Луцьку, Львова, Вінниці, Івано-Франківська, Калуша та Острога. Також були присутні команди безпосередньо з Чернівецького відділення.

Турнір проводився протягом одного дня. Учасники мали можливість взяти участь у чотирьох раундах. Суддівська колегія вдало підібрала резолюції для ігор з різноманітних сфер: політичної, геополітичної, соціальної та фанової (жартівлива тематика).

Першою темою для обговорення стала доволі неординарна та цікава резолюція “ЦП заборонить кориду”. Учасники з захопленням поринули в історію, традиції та звичаї Іспанії. Наступна резолюція була більш актуальна та важлива для всіх активних членів громадянського суспільства. Звучала вона так: “ЦП заборонить діяльність правих радикальних угрупувань в Україні”. Далі дебатери обговорювали доцільність запровадження вільного відвідування у всіх університетах країни. Учасники, які грали на стороні уряду, мали можливість виразити всю прихильність щодо впровадження такого процесу. Проте опозиції вдалося довести й інший аспект даної проблеми.

І, на закінчення, учасники обговорювали геополітику. А саме резолюція була про введення ембарго на імпорт нафтопродуктів з Російської Федерації від імені ЄС. Дебатери розглядали як економічний, так і фінансовий-правовий аспект цієї проблеми.

Після останнього раунду відбулося офіційне закриття VI етапу західноукраїнських турнірів. Бажаючі учасники продовжили продуктивний день, обговорюючи резолюції та дебати загалом в неформальній атмосфері.