Відбулося навчання для аспірантів та молодих вчених факультету «Академічна доброчесність. Інтеграція у світову наукову культуру»

18 червня 2018 року відбулося навчання для аспірантів та інших молодих вчених факультету «Академічна доброчесність. Інтеграція у світову наукову культуру». Навчання проводилось у рамках Проекту сприяння академічній доброчесності – SAIUP, що адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти, координатором Проекту у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича, аспірантом кафедри публічного права Вікторією Рарицькою.

Метою навчання стало поширення основних засад політики академічної доброчесності серед молодих науковців, а також впровадження практик академічної доброчесності в науковій діяльності факультету.

Учасники розглянули основи правового регулювання академічної доброчесності та одного із найбільш поширених її порушень – академічного плагіату, ознайомилися із основними видами порушень академічної доброчесності та видами відповідальності за їх вчинення, розглянули конкретні кейси академічного плагіату та особливості його виявлення у наукових роботах, а також з’ясували як уникнути академічного плагіату, правомірно і чесно використовуючи праці інших науковців.

За результатами навчання учасники визначилися із актуальними проблемами, які виникають на науковому шляху молодих науковців, яким будуть присвячені наступні навчальні тренінги з академічної доброчесності на юридичному факультеті.

Презентаційні матеріали Вікторії Рарицької доступні за посиланням.

Посилання на опитування “Академічна доброчесність. Інтеграція у світову наукову культуру”.