Відбулась Всеуніверситетська студентська конференція з академічної доброчесності

11-12 жовтня 2018 року на базі юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась І Всеуніверситетська студентська конференція «Академічна доброчесність як виклик сучасному студентству».

Організована студенткою юридичного факультету, студентським координатором Проекту сприяння академічній доброчесності SAIUP Іриною Пужняк конференція зібрала найактивніших студентів університету, яким не байдужа проблема академічної доброчесності.

Учасники виявили неабиякий інтерес до теми доброчесності у студентському та університетському в цілому середовищі. У своїх доповідях вони торкнулися актуальних тем академічних проступків здобувачів освіти, серед яких особливу увагу було приділено академічному плагіату, списуванню, фальсифікації. Доповіді студентів ґрунтувалися не лише на чинному законодавстві та прикладах гучних порушень академічної доброчесності в Україні, але й на європейському досвіді дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти та науковцями, а також притягнення до академічної та політичної відповідальності за її порушення.

Конференція відбулася за підтримки Проекту сприяння академічній доброчесності SAIUP (далі – Проект). Спеціальним гостем стала спеціаліст Проекту Юлія Власенко, яка ознайомила учасників та гостей із роботою Проекту і його реалізацією в ЧНУ ім. Ю. Федьковича та інших провідних ЗВО України – учасниках Проекту.

Усі учасники конференції отримали сертифікати, а кращі доповіді студентів були відзначені дипломами першого, другого та третього ступенів.

Вікторія Рарицька,
координатор Проекту сприяння академічній доброчесності SAIUP