Від свята до буднів

Інакше не назвеш вівторок та середу робочої групи проекту Mediation: Training and Society Transformation (Erasmus+ KA2), котра перебуває із візитом у м. Бреда (Нідерланди).

Навчання учасників проекту організовано приймаючою стороною таким чином, що кожен член робочої групи був зайнятий окремим аспектом програми по 9 годин кожного дня.

У вівторок, 05 лютого 2019 року, вивчали досвід підготовки медіаторів та їх практичної діяльності в Нідерландах та США, брали участь у ділових іграх. Окрему увагу заслуговують безцінні лекції та поради від керівника Федерації Медіації Нідерландів Judith Emaus, яка розкрила національні стандарти підготовки, атестації та моніторингу діяльності медіаторів у Нідерландах. Не менш цікавими були тренінги випускників магістерської програми з медіації Gea van Klompenburg та Marjon Kuipers.

У середу, 06 лютого 2019 року, більшу частину дня знайомилися з досвідом застосування медіації у сімейних та кримінальних справах судом м. Бреда. Особливості співвіснування у Нідерандах медіації та судочинства, як форм вирішення міжлюдських конфліктів, розкрив суддя Jos van Oijen. Наступний спікер Marlène Panis презентувала інформацію про сфери діяльності та перспективи офісів медіації у нідерландських судах.

Чимало із почутого та побаченого за ці дні вже у весняному семестрі запровадимо у себе на кафедрі та факультеті.

Наша робоча група у проекті найчисельніша, наймолодша та, за оцінками більшості колег по проекту, діє та мислить найбільш креативно та інноваційно, тому не дивно, що вона дуже зацікавила більшість інших груп, які пропонують активно співпрацювати з нами надалі.

Наші будні тут – свято для нас!

 

Руслана Гаврилюк,
завідувач кафедри публічного права юридичного факультету

Візит у Нідерланди відбувся за підтримки Програми Erasmus+ Європейського Союзу.