“ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА І КОНСТИТУЦІОНАЛІЗМ” VІI ЛІТНЯ ШКОЛА ДЛЯ АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ЮРИДИЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

22 липня 2018 р. о 9-00 в приміщенні Мармурової зали головного корпусу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича розпочала роботу I літня школа для аспірантів і студентів вищих юридичних навчальних закладів.

Цього разу вона присвячена проблематиці “ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА І КОНСТИТУЦІОНАЛІЗМ”. Тому невипадково місцем проведення Школи обрано університет, у якому багато років працював творець доктрини живого права Євген Ерліх. Поза цією доктриною неможливо збагнути природу та властивості верховенства права, механізм його панування у людському бутті. Ім’я Євгена Ерліха стало кодовим ключем для майбутніх правознавців у їх власних пошуках глибинних семантичних і буттєвих смислів верховенства права і конституціоналізму.

Після особистих привітань учасникам цієї школи від справжніх гуру, новаторів і творців сучасної конституційно-правової доктрини України Шевчука Станіслава Володимировича, д.ю.н., проф., Голови Конституційного Суду України, Судді Європейського Суду з прав людини ad hoc; Оніщука Миколи Васильовича, д.ю.н., заслуженого юриста України, ректора Національної школи суддів України, Міністра Юстиції України (2007-2010); Лемака Василя Васильовича, Судді Конституційного Суду України, д.ю.н., професора, член-кореспондента НАПрН України; Петришина Олександра Віталійовича, д.ю.н., Президента Національної академії правових наук України, академіка НАПрН України, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України, завідувача кафедри теорії держави і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; Водяннікова Олександра Юрійовича, LLM, к.ю.н., національного радника з юридичних питань, керівника відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Савчина Михайла Васильовича, д.ю.н., професора, директора Науково-дослідного інституту порівняльного публічного права та міжнародного права Ужгородського національного університету відразу ж розпочалась відкрита дискусія «Майбутнє конституціоналізму в Україні», яка тривала усю першу половину дня.

У другій половині дня учасникам Школи були прочитані  лекції «Трибунал для демократії: конституційні суди і мажоритарний фатум» (Водянніков Олександр Юрійович, LLM, к.ю.н., національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні) та «Право і верховенство права: традиції і новації» (Петришин Олександр Віталійович, д.ю.н., Президент Національної академії правових наук України, академік НАПрН України, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри теорії держави і права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого).

Другий робочий день Школи згідно плану  розпочнеться 23 липня 2018 р. о 9-00 у Червоній залі університету з лекцій «Принцип прямої дії норм Конституції та захист конституційних прав і свобод» та «Основи конституційної юриспруденції» (Шевчук Станіслав Володимирович, д.ю.н., Голова Конституційного Суду України, професор, член-кореспондент НАПрНУ, суддя Європейського Суду з прав людини ad hoc).

Програма VІI літньої школи для аспірантів і студентів вищих юридичних навчальних закладів “ВЕРХОВЕНСТВО ПРАВА І КОНСТИТУЦІОНАЛІЗМ”.

Запис онлайн трансляції відкритої дискусії “Майбутнє конституціоналізму в Україні”.