В Україні відбулася перша літня школа Джессапа

Студенти юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Людмила Редутова, Іван Яремчук та Віталій Яремчук відвідали Jessup Summer School, яка відбулася 3-9 липня у місті Києві. Школа проходила на базі Національного Університету «Києво-Могилянська Академія», а організатором виступив національний адміністратор Jessup Moot Court Competition – юридична компанія «Marchenko Danevych».

Протягом тижня 28 студентів-правників з 11 правових шкіл України та Білорусі слухали лекції, долучалися до обговорень та виконували різноманітні завдання. Учасників поділили на команди, які очолили українські фахівці в галузі юриспруденції. Особливістю було те, що студенти з одного університету не повинні були грати один з одним у команді, а мали спробувати свої сили у колективі, сформаного із раніше незнайомими людьми. Студенти прослухали настанови щодо створення власного бренду від Володимира Дєгтярьова, лекції про комунікацію із суддями від Вікторії Ставчук та про навички лідера від Тараса Варави. Лектор Марк Сігел розповів про розшифрування мови тіла, а Соруш Кафіабаді пояснював основні правила проведення правових досліджень, написання письмової частини змагання, а також усних виступів перед суддями.

Школа проходила у інтерактивній формі. Командам був запропонований практичний кейс (вигадана справа Європейського суду з прав людини). Впродовж тижня команди досліджували справу, готували письмові роботи та вчили усні промови. В останній день відбувся mini moot court (змагання у вигляді змодельованого судового засідання), де команди зіграли по 2 відбіркові гри, після чого відбувся фінал. Перемогу отримала команда, у складі якої була і наша студентка – Редутова Людмила. Jessup Summer School – перший такого роду захід в Україні, а самі змагання Jessup Moot Court Competition, які проходитимуть в лютому наступного року будуть 22-ми в Україні. Команда нашого факультету братиме участь у цьогорічному змаганні, підготовка до якого почнеться з 1 вересня. Тому будь-хто зі студентів, які мають достатній рівень англійської та мотивацію, можуть долучитися до команди, зконтактувавши з будь-ким із учасників (нагадаємо, це – Людмила Редутова, Іван Яремчук та Віталій Яремчук).