У Чернівцях відновили пам’ятник першому ректору Чернівецького національного університету Костянтину Томащуку

З нагоди відзначення Дня міста та 140 річниці заснування Чернівецького університету, 3 жовтня у Центральному парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка відбулось урочисте відкриття пам’ятника першому ректору Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, викладачу та одному із фундаторів юридичного факультету Костянтину Томащуку.

На церемонії відкриття були присутні поважні гості – Надзвичайний та Повноважний Посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Андреас фон Бекерат, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Міністр юстиції України Павло Петренко, народні депутати, а також влада міста, області, адміністрація ЧНУ, наукова та суспільна інтелігенція краю. Зазначимо, що ініціатива відновити пам’ятник першому ректору належить саме чернівецькому студентству, і вона була активно підтримана всією громадою міста. Автор проекту пам’ятника – Г.Березовський, погруддя створив скульптор В.Цісарик за координацією Ірини Коротун.

«Один з тих, хто спричинився до світової слави Чернівців, сьогодні матиме пам’ятник у своєму місті, і це справедливо, – відзначила у своїй промові пані Посол Г. Поппеллер. Адже університет творить обличчя і образ цього міста, це його інтелектуальний та культурний центр.

З урочистим відкриттям пам’ятника Костянтину Томащуку всю громаду привітали прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова ЧОДА Олександр Фищук, голова Чернівецької міської ради Михайло Гайничеру, мер Чернівців Олексій Каспрук, ректор ЧНУ професор Степан Мельничук.

У вітальній промові Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначив, що він найбільше пишається званням чернівчанина та випускника юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. «Вшанування видатної особистості, Костянтина Томащука – це відновлення історичної справедливості по відношенню до людини, яка стояла біля основ будівництва і створення одного з кращих університетів нашої країни. Вірю, що місто чекає європейське майбутнє, а наші земляки будуть представляти Україну у Європарламенті», – зазначив Арсеній Яценюк. Він також нагадав, що перший ректор Чернівецького університету був депутатом Австрійського парламенту: «Буковинець, чернівчанин був депутатом парламенту Австрії. Настане час, коли буковинці і чернівчани будуть депутатами Європейського парламенту, а Україна стане частиною Європейського Союзу».