Тварини – об’єкт чи суб’єкт права?

У четвер, 28 березня 2019 року, локальним осередком ELSA Chernivtsi та кафедрою публічного права юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича було проведено круглий стіл на тему «Тварини – об’єкт чи суб’єкт права?».

Організаторами свідомо була сформульована провокативна і неоднозначна тема для того, щоб привернути увагу до проблеми, викликати дискусію та стимулювати до участі в заході. І ризик себе виправдав. Круглий стіл зацікавив не лише студентів, а й практикуючих юристів і представників громадських організацій. Спікерами та почесними гостями заходу стали Куцак Олена (керуючий партнер юридичної фірми «Куцак і партнери»), Кривич Мар’яна (співзасновник ГО ВР «Небайдужі»), Косован Анжела (керівник ГО «Animal Helpers») та Михайленко Ксенія (голова ГО ВР «Небайдужі»).

Основними темами бесіди були визначення правового статусу об’єктів тваринного світу, обсяг обов’язків та відповідальність власників тварин, а також необхідність запровадження ефективних механізмів охорони тварин від жорстокого поводження.

Учасники круглого столу отримали незабутні враження та збагатилися новими знаннями у сфері захисту тварин.

Олег Кілару,
студент 4 курсу юридичного факультету