Тренінг з емоційної компетентності медіатора

На минулих вихідних юридичний факультет Чернівецького національного університету знову зібрав у своїх стінах натхнених та оптимістично налаштованих сподвижників ідеї медіації на Буковині та Прикарпатті. Приводом для зустрічі став тренінг з емоційної компетентності медіатора, який провели медіатор, член правління ГО “НАМУ” Ольга Тютюн та психотерапевт, сімейний медіатор, голова ГО “Центр допомоги сім’ї” Вікторія Ейдеміллєр.

Учасники тренінгу, більшість з яких є випускниками нашої сертифікатної програми, з допомогою тренерів заглибилися у хитросплетіння та таємниці емоційного інтелекту, тонкощі емпатії, дізналися про природу та види втрат, а також те, як їх проживають люди та особливості роботи медіатора із сторонами, що переживають горе. Слухачі взяли участь в низці практичних вправ, завдяки яким здобули навички самоемпатії, рефлексії над власними емоціями, навчилися розмежовувати факти, емоції, почуття, спостереження й оцінки почутого та пережитого. Другий день тренінгу був присвячений ідеї ненасильницького спілкування.

Родзинкою дійства стала симуляція кейсу, медіації сімейно-бізнесового конфлікту, де учасники в черговий раз отримали можливість повправлятися над “живими” сторонами конфлікту, акцентуючи увагу саме на роботі з їх емоціями під час спільної медіаційної сесії.

Висловлюємо вдячність тренерам – Ользі Тютюн та Вікторії Ейдеміллєр за допомогу в професійному зростанні наших медіаторів і до нових зустрічей на юридичному факультеті ЧНУ!

Дмитро Костя,
співголова Лабораторії медіації, переговорів та арбітражу
кафедри публічного права ЧНУ ім. Ю. Федьковича,
кандидат юридичних наук, доцент кафедри публічного права