Студенти юридичного факультету взяли участь у всеукраїнському турнірі «Конституція: на шляху до змін»

24-25 листопада 2016 року в Paul Celan Literaturzentrum (Літературний целанівський центр) відбулися дебати «Вищий антикорупційний суд України: за і проти». Організаторами заходу виступили представники Democracy reporting international («DRI»). DRI є безсторонньою, незалежною, неприбутковою організацією, зареєстрованою у Берліні. Метою діяльності DRI в Україні виступає участь громадян у політичних процесах, підзвітність державних органів та розвиток демократичних інституцій.

Учасниками дебатів були дві команди з юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Перша команда «Збірна Пауля Целана» у складі: Забєліна А., Паскар К., Сичов Б., Каменщик Д.  Друга команда «Парадигма» брала участь у дебатах у такому складі: Яремчук І., Гінінгер А., Ходоба О., Іринич Г., Мазурок О.

Дебати проходили в традиційному кембриджському форматі. Учасники були поділені на дві команди парламентарів. Одна мала виступати за створення Вищого антикорупційного суду України, інша — проти.

Суддями турніру виступили:

• Микола Гнатовський – провідний радник з конституційних питань DRI та Президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (ЄКПТ)
  • Василь Бабич – спеціаліст з проектних питань Democracy reporting international
  • Віталій Гордєєв – к.ю.н., доцент кафедри правосуддя Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Захід складався з чотирьох етапів: спочатку представник команди, яка хоче децентралізації, озвучив тези на підтримку своєї ідеї, а представник іншої команди — свої думки, з урахування того, що сказав попередній доповідач. На другому етапі головні спікери команди «за» та команди «проти» мали по черзі навести додаткові аргументи на захист своїх позицій та довести помилковість певних тез команди-супротивника. Під час третього етапу учасники могли поставити  питання команді-супротивнику. Четвертий етап — озвучення висновків, зроблених кожною командою під час дебатів, та остаточні аргументи, які доводять переваги саме цієї конкретної ідеї.

Більш переконливою для суддів стала позиція команди «Парадигма», яка й здобула перемогу в дебатах та пройшла у чвертьфінал всеукраїнського турніру «Конституція: на шляху до змін».

Юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича бажає студентам подальших успіхів та здобуття перемоги у турнірі.