Студенти юридичного факультету вшанували пам’ять Костянтина Томащука

Щороку в першій декаді березня адміністрація Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та юридичного факультету, а також студентство віддають шану одному із основоположників університету, відомому правнику, доктору права, професору, першому ректору Чернівецького університету Костянтинові Томащуку.

До вшанування пам’яті долучилась заступник ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Тамара Марусик, заступники декана юридичного факультету Торончук Іван та Крайній Павло, викладач кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин, кандидат історичних наук Світлана Герегова, а також студенти першого курсу юридичного факультету.

У своїй промові Тамара Марусик ще раз підкреслила непересічність постаті Костянтина Томащука, оскільки без його активної громадської позиції Чернівецького університету могло і не бути. І відрадно, що саме за ініціативи студентів юридичного факультету, як наголосила вона, кілька років тому пам’ятний знак Костянтинові Томащуку було відновлено по фотографіях із архіву і він зайняв своє історичне місце.

Безперечно, важливість та значення постаті цього політичного та громадського діяча важко виміряти по будь-якій із відомих величин, оскільки своєю працею, ставленням до професії та активною життєвою позицією, він домігся того, аби буковинці та гості міста навіть у XXI столітті проходячи вулицею Університетською не без захоплення звертали свою увагу на будівлі, в яких розташовані корпуси університету. А студентство, яке навчається на юридичному факультеті, пишалось своїм вибором та майбутньою професією!

Павло Крайній,
заступник декана юридичного факультету