Студенти юридичного факультету успішно виступили на міжнародних змаганнях Riga Moot 2018

Команда у складі Валерії Лук’ян, Олени Виклюк, Ірини Томашик та Яни Максимюк успішно пройшла перший етап міжнародних змагань Riga Moot 2018 і достойно представила наш університет на усних раундах.

Riga Moot – це міжнародні змагання з судових дебатів, які проводяться на базі Ризької вищої школи права серед студентів-юристів першого та другого курсів навчання. Цього року учасникам було запропоновано аргументувати позицію заявника і відповідача у справі про гібридну війну перед Міжнародним судом ООН.
Завдання першого етапу змагань полягало в написанні меморандуму. За результатами письмових робіт було відібрано 8 команд з 6 країн (Білорусь, Латвія, Литва, Росія, Україна, Фінляндія). Оцінювались знання фактів справи і юридичних принципів, що можуть бути застосовані до даної ситуації, правильність і чіткість аналізу запропонованих питань, юридична сила джерел і систиматизованість аргументів, граматика та стиль.
У першому раунді усного етапу змагань команда нашого університету відстоювала позицію Заявника і грала проти студентів з Білорусі; у другому – виступала на стороні Відповідача, а суперниками була команда з Фінляндії.
Під час оцінювання судді брали до уваги форму виступу (усна презентація, стиль, ввічливість, дотримання процедурних вимог), його зміст (юридична сила аргументів, логічність їх побудови), відповіді на питання суддів, оригінальність, командну роботу.
Ієва Мілюна, викладач Ризької вищої школи права зазначає: «Riga Moot – чудова можливість для студентів розвивати свої юридичні навики презентації аргументів, а також розширяти  знання в області міжнародного права». Пані Мілюна також наголосила на актуальності обраної теми – гібридна війна:  “Аналізуючи дійсний стан речей в міжнародному праві, студенти дізнаються про доступні механізми вирішення складних конфліктів між державами”.