Студентки юридичного факультету взяли участь у Третій літній школі з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа

Наші студенти Олена Виклюк та Анна Миронюк взяли участь у Третій літній школі з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа, яка відбулася 1-8 липня у Львові на базі Українського католицького університету.

Для участі потрібно було пройти двоетапний відбір:

Перший етап – це написання есе на тему «Як держава може захистити свої інтереси на міжнародній арені?»;

Другий – інтерв’ю для перевірки рівня англійської мови.

Таким чином було відібрано двадцять чотири учасники з різних закладів вищої освіти України. Їх розподілили на шість команд, кожна з яких працювала під керівництвом свого ментора.

Наставниками були досвідчені “джессапери” з різних куточків світу:

• Фарзад Фаллах – випускник університету в штаті Арканзас (США), голова юридичного відділу науково-дослідницького центру, що діє в Тегерані і в Дубаї. У 2015 році пройшов до міжнародних раундів Джессапу у Вашингтоні. З 2017 року був суддею національних раундів.
  • Соруш Кафіабаді – здобув ступінь магістра права в Лондонському університеті. Зараз його робота передбачає надання консультацій фінансовим установам та банкам на предмет дотримання нормативних вимог Великобританії. Був тренером команди, яка стала чемпіоном світу з Джессапу у 2007 році.
  • Флоріан Нерр – вивчав право в Мюнхенському університеті та в університеті Вірджинії. З 2011 по 2018 був едвайзором і коучем команд з Мюнхену, Вірджинії та Анкари. З 2017 судив міжнародні раунди у Вашингтоні. З вересня цього року працюватиме як судовий співробітник в Міжнародному Суді ООН в Гаазі.
  • Іра Рик-Лахман – працювала головним редактором Журналу з права та юриспруденції університетського коледжу Лондона. Брала участь в міжнародних раундах в команді від Єврейського університету Єрусалима. Вони зайняли 6 місце, а їхнє мемо увійшло в десятку кращих. Також Іра стала однією з 25 кращих оралістів. Протягом чотирьох років тренувала команду університетського коледжу Лондона.
  • Мубарак Васім – брав участь в Джессапі з 2014, його команда пройшла до півфіналу міжнародних раундів у Вашингтоні, а їхнє мемо увійшло до десятки найкращих, також він був визнаний як четвертий бест-ораліст міжнародних раундів. З 2015 по 2017 був тренером. У 2016 його команда стала півфіналістами, а у 2017 – пройшла до чвертьфіналу.
  • Василина Бело та Тарас Сивак – учасники Першої Літньої Школи Джессапу. Чемпіони національних раундів 2018 року. На міжнародних раундах їхні меморандуми в сукупності зайняли 15 місце зі 100, а меморіал Ріспондента –  4(!). Наразі Василина і Тарас є інтернами юридичної компанії Aequo.

Протягом п’яти днів інтенсивних занять учасники послухали курс лекцій з міжнародного публічного права та Jessup skills від Єкатерини Єфімової, адміністратора національних раундів в Росії та судді українських національних раундів, а також опрацьовували кейс та готувалися до міні-муту в командах разом зі своїми наставниками. Єкатерина Єфімова також була автором кейсу про відповідальність держави за дії підприємства та за нанесення шкоди навколишньому середовищу.

На шостий день Літньої школи студенти мали можливість продемонструвати отримані знання та навички на міні-змаганнях з судових дебатів. Раунди судили досвідчені мутери та юристи провідних юридичних фірм України.

Після змагань учасники мали можливість взяти участь у воркшопі від чемпіонів попередніх змагань –  Василини Бело, Тараса Сивака, Миколи Юрлова та Дмитра Старанчука – про те «Як виграти Jessup?»

Також представники «топових» юридичних компаній України «Vasil Kisil та партнери» та «AVELLUM» провели презентацію та розповіли, яку роль зіграв Джессап у їхній кар’єрі юриста.