Студентка Каріна Паскар про свій досвід з Еразмус+

Своїми враженнями та думками про перебування в університеті Александру Іоан Куза в місті Ясси за програмою Erasmus+ поділилась студентка третього курсу Каріна Паскар:

Будучи студенткою 2 курсу, весняний семестр я провела в Румунії, і навчалася в університеті Александру Іоан Куза в місті Ясси за програмою Erasmus+. Університет є дуже престижним і є першим в Румунії. Враження від отриманого досвіду, проведеного часу в іншому просторі і з новими людьми розвинуло мене як особистість, я стала більш мотивованою і почала прагнути до більших висот.

Що ж являє собою дана програма? Еразмус (англ. Erasmus) — програма обмінів студентів, викладачів та науковців країн-членів Євросоюзу, а також Ісландії, Ліхтенштейну, Македонії, Норвегії, Туреччини. Програма надає можливість навчатися, проходити стажування чи викладати в іншій країні, що бере участь в програмі. У Єврокомісії Erasmus назвали найуспішнішою освітньою програмою ЄС і важливим інструментом боротьби з молодіжним безробіттям. Терміни навчання і стажування можуть складати від 3 місяців до 1 року.

При виборі програми, варто звернути увагу на декілька речей:

1. Чи допускається Ваш факультет до участі в програмі? До прикладу, існують програми, які набирають студентів виключно з певного факультету (історії, тощо).
  2. Чи допускаються студенти освітньої програми, на якій Ви навчаєтесь – бакалавр, магістр, тощо.
  3. Перелік необхідних документів – чітко розписаний за посиланням кожного конкурсу. Також розписаний і порядок (процедура) їх подачі.
  4. Дедлайн – дуже важлива складова Вашого успіху. Звертайте увагу на терміни, і намагайтеся вписатися в них. Важливо ще одне – спробуйте не залишити всю роботу на останній день.
  5. Знання англійською (чи іншої іноземної за вимогою) мови – ваш пропуск в Еразмус. Вдосконалюйтесь, підвищуйте свій рівень, і важливо підтвердити знання сертифікатом. Сертифікат про підтвердження володіння іноземною мовою (не нижче рівня В2) входить в список обов’язкових документів. Перевага надається офіційним мовним сертифікатам із відповідним рівнем володіння мовою (Goethe-Zertifikate, TestDaF, DSH, TOEFL, IELTS тощо). Проте таке підтвердження можна отримати і у відділі міжнародних зв’язків, склавши необхідний іспит.

Перелік оголошених конкурсів можете знайти за посиланням: http://interof.chnu.edu.ua/index.php?page=ua&data[343][id]=7381.

У разі виникнення запитань звертайтеся у Відділ міжнародної діяльності ЧНУ за електронною адресою interof@chnu.edu.ua або у дні консультацій (понеділок, четвер з 15:00 до 16:30).

Також можете звернутись до мене за електронною адресою karina.paskar@gmail.com. Із радістю відповім на Ваші запитання і спробую допомогти!

Період навчання за програмою ERASMUS+ буде одним з найкращих за всі роки Вашого студентства. Не гайте часу і подавайте документи вже! Успіху!