Студентка юридичного факультету провела лекцію-тренінг з академічної доброчесності для студентів факультету історії, політології і міжнародних відносин

24 жовтня 2018 року студентка юридичного факультету, студентський координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні SAIUP Ірина Пужняк провела ознайомчу лекцію-тренінг з академічної доброчесності для студентів І-ІV курсів факультету історії, політології і міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича.

Координатор ознайомила учасників із діяльністю Проекту, розкрила основні положення ст. 42 закону України «Про освіту», акцентуючи увагу на найбільш поширених  порушеннях академічної доброчесності, а також поділилася досвідом впровадження практик боротьби із вказаними порушеннями, які вже тривалий час вдало використовуються на юридичному факультеті.

Родзинкою лекції стала демонстрація результатів проведеного напередодні серед студентів анонімного опитування стосовно розуміння ними основних засад політики академічної доброчесності у ЗВО, а також поширених у академічному середовищі порушень академічної доброчесності. Вказана тема викликала найбільше зацікавлення серед учасників та зав’язала між ними жваву дискусію.

У підсумку, у студентів-учасників сформувалось розуміння концепції академічної доброчесності та особливостей її впровадження у навчальний процес.

Довідково. Проект сприяння академічній доброчесності в Україні (Strengthening Academic Integrity in Ukraine Project SAIUP), що реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти функціонує з метою формування нової академічної культури, яка базуватиметься на довірі, чесності, прозорості, реальному навчанні, справжній науковій роботі. Юридичний факультет ЧНУ ім. Ю. Федьковича є партнером та активним учасником Проекту.

Вікторія Рарицька,
координатор Проекту сприяння академічній доброчесності SAIUP від професорсько-викладацького складу ЧНУ ім. Ю. Федьковича