Результати опитування першокурсників юридичного факультету

На юридичному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Парламентською групою юридичного факультету проведено онлайн-опитування студентів першого курсу.

Метою опитування являлось встановлення реальної картини щодо поінформованості абітурієнтів вступної кампанії 2018-2019 навчального року про юридичний факультет.

Проведення опитування переслідувало досягнення трьох цілей:

1) Дізнатися, в якій області України проживали абітурієнти до вступу на юридичний факультет.

2) Виявити, з яких джерел вони дізнались про юридичний факультет.

3) З’ясувати, що вплинуло на остаточний вибір абітурієнтами саме юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

В опитуванні взяли участь 126 студентів першого курсу із 223.

Узагальнення результатів опитування показало, що більша частина студентів з Чернівецької області – 70,4%, з Хмельницької області – 16%, вдвічі менше першокурсників з Тернопільщини – 7,2 % і найменша кількість вступників з Івано-Франківської області – 6,4 %.

Зважаючи на те, що більшість підлітків та молоді проводить значну частину вільного часу у мережі Інтернет, цілком очікувано, що майже половина з теперішніх першокурсників (43%) дізнались про юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича саме з нашого офіційного сайту. Третині респондентів (33%) наш юридичний факультет порадили друзі, які вже в нас навчаються. На думку 16% цьогорічних абітурієнтів вплинули вчителі у навчальному закладі, і лише 8% обрали вищий навчальний заклад керуючись інформацією отриманою із соціальних мереж.

Аналіз відповідей на запитання «Що вплинуло на Ваш вибір?» показав, що для більшості (46%) вирішальним фактором був саме рівень практичної підготовки, який можна отримати навчаючись на нашому факультеті. На думку 22% вплинула можливість міжнародного обміну. 21% зі 100% зацікавило активне студентське життя. Для 11% була важливою цінова політика.

Результати опитування першокурсників показали зацікавленість студентів у виборі юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича саме з точки зору підготовки практичних спеціалістів у сфері права, можливість брати безпосередню участь в університетському житті, а також їхню готовність вкладати і працювати для розвитку та вдосконалення юридичного факультету.

 

П.І. Крайній,
заступник декана юридичного факультету
з навчально-виховної роботи, асистент кафедри публічного права

В. Дробко,
член Парламентської групи
юридичного факультету, студентка 3 курсу

В. Оношка,
член Парламентської групи
юридичного факультету, студент 2 курсу