«РЕВІЗОР» у юридичній клініці

З 13 червня 2018 року розпочала роботу моніторингова група з аналізу діяльності юридичної клініки юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

У залі Вченої ради юридичного факультету представники Асоціації юридичних клінік України (Андрій Галай, Яна Токарь), USAID «Нове правосуддя» (Ашот Агаян), Міністерства юстиції України (Юлія Навроцька), громадської спілки «Мережа правового розвитку» (Вікторія Ільчишена) зустрілися з деканом факультету Петром Пацурківським та колективом юридичної клініки.

У сучасних умовах, коли багато сусідніх європейських країн зробили юридичну освіту безкоштовною і відповідно більш доступною для української молоді, національним вузам важливо бути більш привабливими для потенційного абітурієнта. Проте кошти – це не головне. Студенти прагнуть якісної освіти. Щоб її забезпечити основною вимогою до сучасної правничої освіти є практична орієнтованість, яка досягається у юридичних клініках. Також Ашот Агаян відмітив, що правнича школа Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича була однією із перших, яка погодилася на відкритий моніторинг не лише діяльності юридичної клініки, а факультету загалом.

Андрій Галай підкреслив важливість діяльності юридичних клінік на юридичних факультетах та зауважив, що в сучасних умовах викладачам неможливо і невірно «мислити галузями права». Презентував книгу для бібліотеки юридичної клініки та висловив сподівання на плідну роботу під час проведення моніторингу.

Петро Пацурківський зазначив, що якість освіти є нашим пріоритетом, оскільки має затребуваність. На факультеті відбулася абсолютна зміна парадигми підготовки правника – з академічного на практичного.

Проведення моніторингу є унікальною можливістю презентувати фактичну роботу юридичної клініки та отримати професійні консультації для її удосконалення,  як підсумувала Ірина Романюк.

Довідково: моніторинг юридичної клініки юридичного факультету триватиме до 15 червня 2018 року, за результатами якого, анонсовано публічний захід з представленням його результатів.