Програма стажування у Верховній Раді України – можливість кар’єрного успіху!

Студенти юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича завжди із цікавістю відвідують заходи, які допомагають розширити горизонти не лише навчання, але й можливого кар’єрного вибору в майбутньому.

24 вересня 2018 року в Червоній залі ЧНУ відбулась презентація Програми стажування у Верховній Раді України. Участь у заході взяли, крім інших, заступник декана з навчально-виховної роботи Павло Крайній та студенти юридичного факультету 1-4 курсів.
Презентувала Програму представник Громадської організації “Ліга інтернів” Мар’яна Добоні.
Цікаво, що Програма заснована у 1995 році як єдина та безкоштовна програма стажування у Парламенті України. Вона реалізується на основі Меморандуму про співпрацю від 20 листопада 2015 року. З 2014 року фінансову підтримку Програмі надає програма USAID “РАДА”.
Серед переваг стажування є набуття досвіду роботи в державних органах, участь у законодавчому процесі, професійний розвиток тощо.
Компоненти Програми:
– стажування (6 місяців у секретаріатах комітетів та підрозділах Апарату Верховної ради України);
– навчання (включає ексклюзивні навчальні курси, тренінги, семінари тощо);
– розвиток лідерського потенціалу (зустрічі з провідними діячами політичного, громадського, наукового та культурного простору у форматі “питання-відповідь”);
– дозвілля (екскурсії, соціальні, мистецькі та спортивні акції).
Вимоги до конкурсантів:
– громадянство України;
– вік до 35 років;
– вільне володіння українською мовою;
– володіння однією з іноземних мов, які є офіційними мовами Ради Європи, на рівні, достатньому для виконання завдань у підрозділах стажування;
– освітньо-кваліфікаційний рівень “бакалавр”;
– не бути учасником Програми у минулому;
– не бути державним службовцем;
– не бути штатним/позаштатним помічником-консультантом народного депутата України.
Конкурсний відбір проводитиметься у 2 тури: 1) Конкурс аплікаційних форм; 2) Співбесіда з конкурсною комісією.
Тривалість Програми: 6 місяців (січень-липень).
Впевнені, що такі заходи допоможуть майбутнім правникам обрати своє професійне покликання та нададуть хорошу можливість бути причетними до розвитку нашої держави!