Представниця кафедри публічного права побувала на регіональному форумі у Львові

06 вересня 2018 у місті Львові відбувся Регіональний Форум “Ініціатива “Партнерство “Відкритий Уряд” – план дій на 2018-2020 роки”, в якому взяла участь асистентка кафедри публічного права Лідія Нестеренко. Предметом обговорення була можливість спільної реалізації Плану дій щодо “Партнерства “Відкритий Уряд” на 2018-2020 роки” організаціями громадянського суспільства,  державними органами влади та органами місцевого самоврядування.

Більше 80 громадських активістів, журналістів, працівників органів місцевого  самоврядування та державних адміністрацій дізналися про завдання в рамках Плану дій та обговорили, як покращити використання інструментів Партнерства “Відкритий Уряд” на місцевому рівні.

Партнерство “Відкритий Уряд” – це багатостороння ініціатива, яка спрямована на забезпечення виконання зобов’язань урядів щодо впровадження прозорості, залучення громадян до процесу прийняття рішень, боротьби з корупцією та використання нових технологій для підвищення ефективності урядування на засадах багатостороннього співробітництва. Координується програма Керівним комітетом, включаючи представників різних національних урядів та організацій громадянського суспільства. Більше ніж 70 країн-учасниць “Партнерства “Відкритий Уряд” та 15 субнаціональних урядів взяли на себе зобов’язання зробити свої уряди більш відкритими та спроможними

Україна долучилася до ініціативи Партнерство “Відкритий Уряд” у 2011 році. А нещодавно, після тісних консультацій з громадянським суспільством, Уряд України затвердив 4-й План дій щодо Партнерства “Відкритий Уряд” на 2018-2020 роки,  узгоджений з Цілями сталого розвитку.

Під час Львівського форуму, представники різних міст західного регіону України поділилися власним позитивним досвідом реалізації даної програми та успішними практиками використання інструментів “Відкритого Уряду”. Зокрема, розповіли про існуючий механізм забезпечення відкритості та прозорості здійснення публічних закупівель і завдяки цьому підвищення прозорості використання коштів; покращення якості та прозорості надання адміністративних послуг; впровадження надання адміністративних послуг в електронній формі; забезпечення доступу до публічної інформації; залучення організацій громадянського суспільства до надання соціальних послуг; запровадження громадського контролю за екологічним станом навколишнього середовища.

Наголосили на необхідності та важливості залучення молоді як партнера з реалізації ініціативи Партнерство “Відкритий Уряд”. Зокрема, таким інструментом залучення  може бути стажування в різноманітних владних структурах та залучення молоді до прийняття рішень органами влади, в т.ч. тих, що безпосередньо стосуються молодіжної політики. Оскільки, саме молодим, ініціативним, амбіційним людям, якими є і студенти юридичного факультету, належить розбудовувати майбутню державу Україна.

Форум був організований львівською ГО Центр “Жіночі перспективи”, яка належить до Мережі хабів України, за фінансової підтримки МЗС Данії.