Практичний семінар з питань впровадження Морального-етичного мінімуму юридичного факультету

16 лютого 2016 року на юридичному факультеті Чернівецького національного університету в Залі засідань Вченої ради за участі студентів та викладачів відбувся практичний семінар, присвячений проблемам впровадження та забезпечення застосування Морального-етичного мінімуму професорсько-викладацького складу, студентів, співробітників та адміністрації юридичного факультету. Нагадаємо, що Морально-етичний мінімум був схвалений одноголосно зборами трудового колективу факультету за широкої участі студентства наприкінці минулого року.

Семінар відкрив декан факультету Петро Пацурківський, який ще раз наголосив на важливості прийняття даного документу, покликаного регламентувати ті питання взаємовідносин між членами факультетської спільноти, які залишаються не вирішеними чинним законодавством або в силу їх особливої морально-етичної природи в принципі не можуть бути врегульовані на такому рівні. З вітальним словом до учасників семінару також звернулися Томас Спіді Райс, професор школи права університету Вашингтона та Лі (м. Лексінгтон, штат Вірджинія, США), міжнародний експерт з питань юридичної освіти Проекту USAID “Справедливе правосуддя”, який виступив в якості модератора заходу, та Артем Шаїпов, юридичний радник та координатор програм Проекту USAID “Справедливе правосуддя”.

Головним предметом обговорення практичного семінару були питання щодо шляхів успішного впровадження Морально-етичного мінімуму, забезпечення його дієвості, позитивного впливу на мікроклімат у студентсько-викладацькому колективі, зміцнення атмосфери взаємоповаги, співробітництва та відповідальності за результати освітньої діяльності, а також сприяння формуванню позитивного іміджу факультету.  Крім того, під час семінару було презентовано моделі створення та функціонування Морально-етичної комісії юридичного факультету.

В ході семінару також було обговорено положення вже прийнятого Морально-етичного мінімуму, що дістав високу оцінку пана Спіді Райса, який неодноразово виконував функції експерта та радника при розробці відповідних кодексів професійної етики в юридичних вишах країн Східної Європи та Західної Африки. Разом з тим, під час семінару було висловлено низку пропозицій щодо внесення окремих поправок до Морально-етичного мінімуму. Як зазначив пан Спіді Райс, робота над вдосконаленням положень морально-етичного документу правничої школи не завершується його схваленням, а є перманентним процесом, викликаним динамікою життя факультету. Тому сторони домовились про продовження співпраці у формі онлайн-мостів між юридичним факультетом ЧНУ і правничою школою Університету Вашингтона та Лі з питань імплементації положень Морально-етичного мінімуму.

Варто відзначити, що схвалений Морально-етичний мінімум професорсько-викладацького складу, студентів, співробітників та адміністрації юридичного факультету взятий за основу для розробки відповідного документу на рівні Чернівецького національного університету, з ініціативою прийняття якого виступила група викладачів юридичного факультету. З текстом Морально-етичного мінімуму можна ознайомитись на веб-сторінці факультету.