Поставити ціль і досягнути її – це успіх

На юридичному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича одним із справжніх культів є прагнення його викладачів та співробітників залучити якомога більше студентів до програм академічної мобільності.

Про Програму мобільності Еразмус я дізналась ще на першому курсі, тоді і зародилось бажання взяти участь в ній. Спершу в планах було навчання в Румунії, що і реалізувалося вже наступного року – весняний семестр 2017 р. я провчилась в Ясському університеті Александра Іоана Кузи. Як результат – неймовірні враження і багато нових друзів з різних куточків світу. Натхненна і щаслива, я зрозуміла, що не варто зупинятися на досягнутому. “Once Erasmuser – forever Erasmuser” (одного разу Еразмусер – назавжди Еразмусер).

Австрія стала моєю наступною ціллю. Мрія здійснилася і я навчаюсь в цій чудовій країні -щастю немає меж. Протягом осіннього семестру я буду навчатись в Грацького університеті Карла Францеса.  Місто Грац запало в душу з першого ж дня. Воно неймовірне! Задоволення приносять прості прогулянки містом, під час яких можна помилуватися чудовою архітектурою, яка нагадує про рідне місто Чернівці.

Варто зазначити, що навчання в обраному мною університеті почнеться в жовтні. Вересень, незважаючи на такий графік навчання, є досить насиченим подіями. З 5-го по 25 вересня для іноземних студентів організували інтенсивні курси німецької мови, які я також відвідую. Неоціненним досвідом є вивчення і тренування мови з native speaker (носієм мови).

Рисою, яка, на мою думку, прикрашає Грацький університет, є контрастність – центральний корпус зберіг в собі історію навчального закладу, а корпуси, де навчаються студенти, є сучасними та інноваційними. Вже за тиждень проведеного часу в стінах даного університету я побачила багато цікавих речей, які обов’язково поширю серед студентів та викладачів свого рідного факультету.

Міжнародний відділ Грацького університету подбав про кожного студента – проводився ряд зустрічей, на яких нам допомогли в дуже багатьох питаннях.

Полегшив життя студентам Еразмус і персонал нашого міжнародного відділу (ЧНУ), адже радо допоміг із документами та питаннями, які виникли перед мобільністю.

Я знову на шляху до здійснення ще однієї моїє мети.

Вдячна рідному університету за можливість втілити свою мрію в реальність!

Студентка IV курсу денного відділення
юридичного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича                                       Каріна Паскар