Підсумки участі студентів юридичного факультету у судових дебатах з прав людини імені Нельсона Мандели

Наші студенти-третьокурсники продовжили традицію участі у міжнародних змаганнях світового класу і вже вдруге долучилися до судових дебатів з прав людини імені Нельсона Мандели. Цьогоріч проходили 10-ті ювілейні змагання. Університет представляли Роман Токарик та Ніколь Іонуц під керівництвом випускниці нашого факультету Людмили Редутової. Для Романа це був вже не перший досвід участі у цьому конкурсі. Минулого року він також успішно пройшов письмовий відбір та представляв своє рідне місто в Женеві.

Судові дебати з прав людини імені Нельсона Мандели – це щорічні змагання, які проводяться в регіональній штаб-квартирі ООН в Женеві (Швейцарія). Вони вперше були організовані у 2008 році на честь видатного політика, юриста та борця за людські права, президента Південно-Африканської республіки Нельсона Роліглагла Мандели.

Відповідно до регламенту змагання відбувалися в два етапи. На першому (письмовому) етапі учасники писали меморіал, тобто, письмову аргументацію обох позицій вигаданої справи. За результатами цих робіт проводився відбір на наступний усний етап, який складався з відбіркових раундів, півфіналу та фіналу.

В цілому підготовка наших студентів зайняла близько п’яти місяців. Вони успішно пройшли відбір на другий етап змагань, який проходив у Женеві з 15 до 20 липня 2018 року.

В перший день усного етапу міжнародних дебатів організатори провели брифінг. Того ж дня учасники мали змогу прогулятися резиденцією ООН. Вже протягом наступних декількох днів відбувалися усні раунди, на котрих наші студенти грали проти команд з Камбоджі, Польщі, Бразилії та Єльського університету (США). Після раундів учасники мали змогу відвідати конференцію з прав людини та погуляти містом.

Роман Токарик та Ніколь Іонуц гідно представили наш університет і показали ще кращі результати, ніж у минулому році. Ми можемо пишатися нашими студентами, які не зупиняються на досягнутому і роблять все для того, щоб місто Чернівці, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та його юридичний факультет знали не тільки в Україні, але й за кордоном.