Лаборант кафедри європейського права та порівняльного правознавства Віталій Яремчук став учасником проекту від Представництва ЄС в Україні

Україна прагне приєднання до Європейського Союзу. Усе частіше з уст співвітчизників лунають поняття: «безвіз», «євроінтеграція», «децентралізація» тощо. Але чи знають українці достатньо про цю міжнародну економічну та політичну формацію?

З 30 березня до 2 квітня 2017 року в Івано-Франківську тривали заходи в межах Єврошколи (EU Study Days in Ukraine), що мала назву «Проект Представництва Європейського Союзу в Україні». Саме тут молоді люди зі всієї України доступно, на прикладах, завдяки лекціям й інтерактивним заняттям дізнавалися більше про це європейське об’єднання. Поважні спікери фокусувались у своїх виступах на тому, які кроки нашою державою здійснено, а які ще потрібно зробити, щоб бути невід’ємною частиною ЄС, а ще про можливості, які вже має, а також найближчим часом може отримати кожен українець, зокрема в сфері освіти.

Узяв участь в Єврошколі лаборант кафедри європейського права та порівняльного правознавства юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Віталій Яремчук. Хлопець поділився своїми враженнями від побаченого та почутого:

– Бути учасником серії заходів у межах проекту – цікавий і потрібний досвід для мене. До Івано-Франківська завітала активна молодь. Була змога познайомитися, обмінятися контактами. Кожен має своє бачення, думки. Відбувалися обговорення, дискусії, моделювання ситуацій, зокрема прийняття рішень Радою ЄС. Програма була насиченою. Серед лекторів: прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давід Стулік, радник із питань преси та інформації Представництва ЄС Вікторія Давидова, експерт ГО «Інститут політичної освіти» Володимир Феськов, менеджер з індивідуальних можливостей Національного Еразмус+ офісу в Україні Катерина Жданова, керівник підрозділу координації та співробітництва КМЄС Таня Таммінен тощо. Модерував заходи Володимир Єрмоленко – український філософ, публіцист, доктор політичних студій. Говорили про відносини України з ЄС, про діяльність Представництва ЄС в нашій державі, децентралізацію та місцеве самоврядування в контексті євроінтеграції, освітні та стипендіальні можливості в Європі… Дуже багато практичних тренінгів. Радий, що поїхав. Раджу й іншим молодим людям брати участь у подібних проектах. Вони слугують молодим і небайдужим українцям дуже хорошим майданчиком для співпраці.

Варто зазначити, що організатори, окрім навчання, підготували екскурсії містом, щоб учасники мали змогу насолодитися його красою, а також краще познайомитися. Оскільки більшість відвідувачів Єврошколи (EU Study Days in Ukraine) – юристи, історики, майбутні дипломати, то набуті знання вельми знадобляться їм у діяльності. Усі залишилися задоволеними, маючи намір й наступного року зустрітися, щоб поділитися напрацюваннями.