Культура діалогових зустрічей – основа миробудування!

Ненасильницька комунікація, емоційна компетентність, миробудування – це важливі компетенції  для правників, завданням яких є сприяти реалізації та захищати права та інтереси громадян. Як організувати діалог задля висловлення позицій, обміну інтересами та потребами, пошуку спільного для мирного вирішення конфліктних ситуацій в громаді, якою є культура діалогових зустрічей – саме таким проблемам був присвячений тренінг «Як ефективно спланувати та провести діалог» в якому взяла участь асистентка кафедри публічного права Лідія Нестеренко 10-12 квітня 2019 р. в м. Києві. Робочі години тренінгу були присвячені аналізу та картографії конфліктів, розгляду видів інтервенції в конфлікт, практиці навичок для управління конфліктною ситуацією, комунікативним технікам для налагодження порозуміння, а також навичок підготовки та проведення діалогових зустрічей.

Під час тренінгу учасники аналізували окремі конфліктні ситуації, визначали стадії конфлікту та можливість проведення діалогових зустрічей на тому чи іншому етапі. Картографія конфлікту – це активність, яка дозволяє візуально визначити сторони конфлікту, їх слабкі та сильні сторони, зв’язки між ними та потенційних учасників майбутнього діалогу.

Окрему увагу було присвячено роботі з питаннями, які дозволяють визначити потреби сторін конфлікту, що допомагає їм почути один одного та швидше прийти до консенсусу чи спільного рішення. Хоча окремі практики перекликалися з елементами процедури медіації, переговорів, тренери наголошували на особливостях проведення діалогових зустрічей, які відрізняють діалог від інших форм врегулювання спорів.

Учасники зійшлися на тому, що в умовах сучасної демократії, вирішення конфліктних ситуацій до яких залучено більше ніж двоє учасників громади, найефективніше відбувається саме за допомогою миротворчих діалогів.

Тренінг відбувся у межах проекту «Діалог заради реформ і суспільного єднання в Україні» Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Лідія Нестеренко,
асистентка кафедри публічного права