Конкурс студентських есе DRI Ukraine “Конституційна реформа: виклики та реалії”

10-11 березня 2017 року студент 3-го курсу юридичного факультету ЧНУ Влад Пержар взяв участь у серії майстер-класів з креативного письма та написання аналітики. Захід відбувся в місті Києві в рамках національного конкурсу студентських есе DRI “Конституційна реформа: виклики та реалії”. Влад був запрошений за результатами розгляду конкурсною комісією його есе на тему: «Зміни до Конституції України як обов’язковий (чи не обов’язковий) елемент децентралізації влади», яке він підготував під керівництвом викладача кафедри публічного права Лідії Нестеренко. До участі у конкурсі долучилися більше 30 студентів та представників молодіжних організацій з різних куточків України.

Упродовж двох днів провідні журналісти та аналітики розповідали студентам про те, якою має бути побудова статті, чим відрізняються policy memo від policy brief та як розпізнати “фейки” в інформаційному просторі.

Роман Кульчицький, головний редактор texty.org.ua, ГО “Агенція Журналістики Даних”, розповів про основні принципи написання якісних текстів та статей; проаналізував найбільш розповсюджені типи письмових робіт: творче есе, публіцистичний огляд, лонгріди, блоги; показав як правильно структурувати, складати слова, розбивати абзаци, формулювати речення та використовувати професійну лексику.

Леонід Літра, старший науковий співробітник Інституту світової політики, розповів про види аналітичних документів та особливості написання: аналітичного дослідження, мемо, аналітичної записки, звіту. Про те, якою має бути їх структура, зміст, наповнення щоб вони зацікавили цільову аудиторію.

Учасники також мали змогу прослухати відкриту лекцію з конституційного проектування від Андрія Козлова, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який безпосередньо брав участь у розробці положень Конституції щодо правосуддя та децентралізації та поспілкуватися з самим лектором: задати питання та отримати відверті відповіді.

На другий день, 11 березня, Ольга Юркова, медіа-менеджер, автор ідеї та співзасновниця «Stopfake» розповіла як ідентифікувати fake news та розпізнавати пропаганду до того, як вона стане “правдою” у ваших і чужих вустах та лунатиме на TV/соцмережах? На думку даного лектора: «Критично мислити і аналізувати – це надважлива навичка для молодого та старшого покоління українців».

Також, учасники мали змогу взяти участь у практичних тренінгах, написавши одну нову статтю до Конституції, чи надавши інше формулювання існуючій статті. Далі, разом з тренером Ольгою Юрковою, розбирали результати, аналізували помилки та визначали найкращу роботу.

За результатами майстер-класу всім учасникам було вручено сертифікат участі.