Конференція «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє»

17 листопада 2018 р. у м. Одеса кафедрою організації судових, правоохоронних органів та адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія» проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє». У роботі конференції взяли участь представники Верховної Ради України, Національної асоціації адвокатів України, Ради адвокатів України, органів адвокатського самоврядування Одеської області, адвокати, науковці та студенти з України та Німеччини.

Юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на даному заході був представлений викладачами і студентами.

Зокрема, у роботі конференції особисту участь взяли викладачі кафедри процесуального права, адвокати к.ю.н. Людмила Остафійчук (тема доповіді – «Професійні етичні якості адвоката очима студентів») та к.ю.н. Ірина Бутирська («Відшкодування витрат на професійну правничу допомогу у господарському процесі»).

Також у роботі конференції взяли участь студенти юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича – учасники гуртка при Школі німецького права, які підготували доповіді про адвокатуру України та Німеччини.  Особисту участь у роботі конференції взяли студенти 3 курсу Кирил Божко («Європейські моделі організації роботи адвоката»), Анастасія Волошина («Доступ до адвокатури в Німеччині»), Дарія Грицина («Порівняльно-правовий аналіз статусу адвоката в Україні та Німеччині»), Андрій Іванчук («Порівняльно-правова характеристика участі адвоката в кримінальному процесі України з Литовською Республікою та ФРН»), Дмитро Литвинюк («Історія становлення адвокатури в Україні»), Валерій Мелешинський («Порівняльно-правовий аналіз становлення адвокатури в Німеччині та Україні»), Ірина Скрипник («Історія виникнення інституту адвокатури в Німеччині»), Віталій Шевчук («Статус захисника в кримінальному процесі»).

Ірина Бутирська,
кандидат юридичних наук,