Команда Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича взяла участь у міжнародних змаганнях імені Нельсона Мандели

17 – 21 липня у Офісі ООН в Женеві, Швейцарія (Palais des Nations in Geneva, Switzerland) відбулися 9-ті міжнародні змагання з судових дебатів з прав людини імені Нельсона Мандели (9th Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition).

Лінк на офіційний сайт змагань http://www.chr.up.ac.za/index.php/projects/world-moot.html

У цьогорічних змаганнях взяли участь 36 команд з 24 країн світу (список команд http://www.chr.up.ac.za/index.php/qualifying-teams-2017.html)

Вперше у цих змаганнях взяла участь команда Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у складі Олени Щербакової та Романа Токарика – студентів четвертого та другого курсів юридичного факультету.

Судові дебати з прав людини імені Нельсона Мандели проводяться впродовж 9 років.  Запрошення до участі надсилаються усім університетам світу. Змагання, відбувається англійською мовою, є відкритим для здобувачів ступенів бакалавра та магістра. Університети, які беруть участь, відбирають двох студентів, бажано одну особу чоловічої статі і одну жіночої. Ці студенти надсилають письмові роботи з аргументами щодо наданої фабули, які оцінюються колегією експертів. Найкращі 5 команд з кожного регіону світу запрошуються до Женеви для того, щоб взяти участь  фінальних раундах змагання.

Команди захищають позиції двох сторін відповідно до фабули гіпотетичної справи (фабула цьогорічної справи доступна за посиланням  http://www.chr.up.ac.za/index.php/world-moot-documents.html), за сторону Позивача і за сторону Відповідача, перед колегією з експертів з прав людини.

Дві найкращі команди потрапляють до фінального раунду, який оцінюють судді з Міжнародних судів і трибуналів (судді фінального раунду-2017 http://www.chr.up.ac.za/index.php/final-round-judges.html).

Міжнародний турнір з судових дебатів імені Нельсона Мандели проводиться 9 останніх років і став провідним заходом з питань захисту прав людини. Він є унікальною концентрацією молодих і талановитих студентів-правників з університетів усього світу, які зустрічаються для того, щоб обговорити найважливіші проблеми у сфері прав людини на основі загальної правової системи ООН з врахуванням національних і регіональних перспектив і досвіду.

Команда Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича гідно представила наш університет та регіон у цих змаганнях з результатом 75,9 балів зі 100. Команда зіграла чотири гри – по дві за позиції позивача та відповідача. Нашими суперниками були команди з:

Chancellors College, University of Malawi
University of Zambia
Strathmore University, Kenya
Oxford University, UK.

Учасники змагань повинні були продемонструвати вільне володіння нормами міжнародного права, детальні знання фабули справи, навички аргументації та контраргументації, уміння швидко реагувати на питання суддів, давати повні та обґрунтовані відповіді.

Олена Щербакова та Роман Токарик успішно справилися з цими завданнями та отримали високі оцінки суддів, а також поради і рекомендації щодо подальшого вдосконалення навичок дебатування.