Юридичний факультет ЧНУ приймав З’їзд юридичних клінік України

Вперше на базі юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича пройшов традиційний З’їзд юридичних клінік України. Організаторами даного заходу передбачалося проведення З’їзду протягом 01-02 грудня 2017 року, оскільки програма включала велику кількість інформативних презентацій, цікавих інтерактивів та глобальних дискусій щодо юридичного клінічного руху в Україні.

Даний з’їзд розпочався з вітальних слів ректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Мельничука Степана Васильовича та декана юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Пацурківського Петра Станіславовича. Очільник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича сконцентрував увагу на потребі проведення таких заходів в Україні з метою підвищення рівня юридичного клінічного руху та якості освіти в цілому.

В свою чергу Пацурківський Петро Станіславович наголосив на  тому, що: «Юридичні клініки – це агенти змін, основна мета яких – забезпечити високу якість освіти та підвищити інтерес студентів та викладачів до юридичної науки».

До привітань долучився директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома. За його словами, Асоціація юридичних клінік України є інституційно-розвиненою організацією. При цьому, нормативне регулювання діяльності мережі юридичних клінік наразі є одним із головних викликів, який постає перед нею.

В свою чергу, виконавчим директором Асоціації юридичних клінік України, Андрієм Галаєм, було підкреслено важливість проведення такого роду заходів та доцільність розширення юридичного клінічного руху України, шляхом залучення нових юридичних клінік у члени Асоціації.

До обговорення актуальних питань З’їзду долучилися зі своїми новими проектами радник міністра Юстиції, Юлія Сергєєва  на тему: «Я маю право», та директор Координаційного центру з надання правової допомоги, Олексій Бонюк, з темою: «Взаємодія юридичних клінік з системою безоплатної правової допомоги України».

Особливістю З’їзду Асоціації юридичних клінік України стало телефонне включення заступника Міністра юстиції України, Гія Гецадзе, який запевнив учасників заходу про перспективи співпраці Мін’юсту з мережею юридичних клінік та включення їх до складу робочих груп зі зміни законодавства, пов’язаного з їхньою діяльністю.

В ході роботи З’їзду, присутні заслухали звіт правління Асоціації юридичних клінік України, а також поточні проекти Асоціації. Крім того, було обрано голову Асоціації, Віктора Янишена та прийнято нових членів.

Завершенням даного З’їзду стало не лише інформативне збагачення учасників заходу, а й велика кількість позитивних вражень, корисних знайомств і налагодження співпраці між учасниками юридичного клінічного руху України.