Юридичний факультет: акценти 2017 року

Робоча делегація юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у складі декана факультету професора Петра Пацурківського, завідувача кафедри публічного права д.ю.н., доц. Руслани Гаврилюк та співробітника відділу міжнародних зав’язків університету Ярослава Редькви 16-18 січня 2017 р. відвідала Католицький університет Яна-Павла ІІ на запрошення декана його відділу права, канонічного права і адміністрації  професора Кшиштофа В’яка з метою налагодження співпраці правничих шкіл обидвох університетів та пошуку шляхів спільної участі у проектах та грантах Європейського Союзу, зокрема грантах Erasmus+ KA2.

16 січня 2017 р. учасники делегації взяли участь у роботі конференції «Співпраця промисловості та науки — ключ до успіху», організованій відділом права, канонічного права та адміністрації Люблінського католицького університету імені Яна-Павла II.

У першій половині наступного дня учасники делегації мали конструктивний діалог із працівниками Відділу обслуговування досліджень і розвитку університету Люблінського католицького університету імені Яна-Павла II, в тім числі і з керівником Секції структурних фондів доктором Камільом Дембінським, під час якого презентували авторський проект навчального модуля «Європейські стандарти медіації» та знайшли конструктивну підтримку його з боку польських колег, а також пропозиції щодо подальшої співпраці щодо реалізації даного проекту.

У другій половині цього ж дня відбулася ділова зустріч із завідувачем кафедри адміністративного та господарського права Відділу права, канонічного права і Адміністрації проф. Магдаленою Питер, внаслідок якої було досягнуто домовленості про спільну участь вищезазначеної кафедри та кафедри публічного права юридичного факультету  Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в Проекті «Зарубіжне стажування для студентів спеціальності Адміністрація Люблінського католицького університету — шлях до успішної кар’єри», який фінансується Європейським соціальним фондом (зокрема, на базі юридичного факультету ЧНУ ім. Юрія Федьковича у 2017 р. проходитимуть трьохмісячне стажування 16 польських студентів-правників), а також було досягнуто домовленості про стажування викладачів кафедри публічного права юридичного факультету ЧНУ ім. Юрія Федьковича, починаючи з березня 2017 р., на вищезазначеній кафедрі Люблінського католицького університету імені Яна-Павла II.

Під час третього дня візиту делегація у першій половині дня мала конструктивні переговори щодо налагодження співпраці між юридичним факультетом ЧНУ ім. Юрія Федьковича та Відділом права, канонічного права і адміністрації в цілому та у сфері підготовки професійних фахівців-медіаторів передусім з деканом відділу права, канонічного права та адміністрації Люблінського католицького університету, проф. Кшиштофом В’яком, завідувачем кафедри переговорів і медіації, проф. Влодзімєжем Бронським та проф. кафедри фінансів і фінансового права Беатою Куцею-Ґусьцьорою за участі керівника відділу міжнародних зв’язків Здзіслава Цєшковського.

По обіді цього ж дня відбулася ділова зустріч делегації із відомим польським вченим юристом-фінансистом, проректором з фінансових справ Люблінського католицького університету імені Яна-Павла II, проф. Павлом Смоленєм за участі проф. кафедри фінансів і фінансового права Беати Куці-Ґусьцьори, під час якої було досягнуто ряд домовленостей щодо співпраці у сфері науки фінансового права між науковцями обидвох фінансово-правових шкіл та спільного проведення наукових досліджень і видання їх результатів.