Ірина Пужняк побувала на стратегічній сесії із розвитку академічної культури

15-16 вересня 2018 року студентка юридичного факультету, студентський координатор Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP Ірина Пужняк  взяла участь у стратегічній сесії,  присвяченій плануванню спільних заходів у новому навчальному році, що розвиватимуть академічну культуру в закладах вищої освіти. Захід відбувався у офісі Американських Рад (м. Київ).

Проект сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP (далі – Проект) об’єднав активних студентів з університетів-учасників Проекту, яких на сьогодні вже 15. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича від 9 листопада 2017 року є одним із університетів-учасників, який бере активну участь у сприянні академічній доброчесності серед студентів.

Зустріч студентських координаторів партнерських університетів Проекту вже стала доброю традицією, яка щороку збирає нас із різних куточків України, дає нам можливість обмінятись корисними практиками, що працюють в університетах, обговорити проблеми сучасної освіти та разом подумати над їх вирішенням, надихатись та розширювати коло знайомств.

Протягом двох днів на нас чекали цікаві зустрічі та дискусії. Так, до проекту завітала Інна Совсун, Віце-президент Київської школи економіки, перша заступниця Міністра освіти і науки України у 2014-2016 роках. Спілкувались про ефективне навчання, вибіркові дисципліни, якість освіти та шляхи побудови академічної доброчесності. Пані Інна разом зі студентами підсумувала, що академічна доброчесність – це, передусім, питання людських цінностей та культури, а якщо ми хочемо бути професіоналами, то слід через цінності змінювати підхід до навчання.

Далі ми «заряджались проти корупції» разом з представниками USAID/ENGAGE, USAID_ВзаємоДія та патрульної поліції, розбираючи наближені до життя ситуації, в яких описувались прояви корупційних дій. В ході дискусії офіцер поліції коментував антикорупційне законодавство України, відповідав на питання. Основна мета цієї акції – показати, що корупція є не лише правовим, але й соціальним і моральним явищем, що заважає суспільству нормально функціонувати, руйнує всі його ланки.

Закінчилась зустріч надихаючою сесією керівника Проекту Тараса Тимочка, який ділився секретами мотивації до навчання, що є основою академічної доброчесності, розповідав про результати роботи SAIUP та найближчі плани.

Такі заходи є корисними та необхідними, адже кожен із нас відчуває підтримку однодумців, свою причетність до розбудови нової академічної культури. Саме там ми починаємо вірити у власні сили та можливості змінювати українську вищу освіту на краще.

Проект SAIUP – це можливість спілкуватися з розумними, креативними, неординарними людьми. Це шанс значного поступу вперед як зі сторони студентської діяльності, так і з суто людського боку.