Форум ОСББ: нове життя в умовах реформи

Про ефективне управління багатоквартирними будинками та нову якість житлово-комунальних послуг в умовах реформи, 18.05.2018 року дискутували представники громадськості, ОСББ та місцевої влади у Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

До форуму долучилися студенти юридичного факультету та викладачі кафедри публічного права Лідія Нестеренко та Ірина Романюк.

Яким повинно бути ефективне управління та нова якість житлово-комунальних послуг? Якою повинна бути підтримка ОСББ? Як забезпечити партнерські відносини з місцевою владою? Над пошуком відповідей на ці та інші запитання працювали експерти Міжнародного республіканського інституту «IRI» (Майкл Дракман – Директор Міжнародного Республіканського Інституту в Україні, Тарас Бик – Керівник програм та спеціаліст з проведення досліджень МРІ в Україні, Сергій Пінчук – експерт групи “Реформа енергетичного сектору” Реанімаційного Пакету Реформ, Андрій Саук – екоактивіст, правозахисник, співзасновник Школи ефективного ОСББ, Марія Осипчук- юристка, співзасновниця Школи ефективного ОСББ).

Проведенню форуму передувала серія семінарів щодо створення ОСББ, організаційного та фінансового управління багатоквартирним будинком, відносин з боржниками, місцевою владою та монополістами, юридичного супроводу та ін., в межах яких, Андрій Саук та Марія Осипчук, ділилися своїми кращими практиками.

За результатами форуму, була підписана резолюція, в основу якої було покладено налагодження співпраці з Відділом ведення демографічного реєстру територіальної громади м. Чернівців Чернівецької міської ради щодо передачі ОСББ, ЖБК, КЖРЕП форм 16 та створення механізму видачі довідок про склад зареєстрованих  (довідок про державну реєстрацію місця проживання) через Центр надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради; налагодження співпраці ОСББ, ЖБК, ЖБТ з Департаментом праці та соціального захисту населення щодо розрахунку пільг; необхідність створення реєстру ОСББ, ЖБК, ЖБТ для оперативного інформування та посилення співпраці, в т.ч. щодо можливості участі у проектах співфінансування заходів (бюджет участі)  з енергоефективності, поточних та капітальних ремонтів тощо.

Дякуємо Чернівецькому центру розвитку місцевого самоврядування за підтримку ініціатив та створення професійних майданчиків для обговорення.