Найвищий пріоритет у світовому освітньому просторі – якість підготовки фахівців

24-25 квітня 2018 р. у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася Міжнародна конференція «Забезпечення якості юридичної освіти, університетська автономія та академічна свобода в контексті підготовки фахівців для правничої професії ХХІ сторіччя».

Основними питаннями, навколо яких розгорнулася жвава дискусія, були:

• автономія університетів у її тісному зв’язку з поліпшенням загальної якості юридичної освіти;
  • методології та суміжний інструментарій забезпечення якості юридичної освіти;
  • сучасні тренди та інновації у сфері юридичної освіти;
  • визначення кращих практик забезпечення якості юридичної освіти та засвоєні уроки;
  • освітня програми та навчальні плани як інструменти впровадження інновацій у сфері підготовки висококваліфікованих правників;
  • вироблення рекомендацій щодо просування реформи юридичної освіти у світлі міжнародних та європейських стандартів і кращих українських практик.

На конференції двічі спеціально аналізувався досвід забезпечення якості юридичної освіти у правничій школі Чернівецького національного університету  імені Юрія Федьковича:

• досвід проведення міжнародного зовнішнього аудиту якості юридичної освіти та засвоєні уроки (доповідач декан юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича П.С. Пацурківський);
  • внутрішній інструментарій забезпечення якості юридичної освіти (доповідач завідувач кафедри публічного права, керівник «Інноваційного центру забезпечення якості фахової підготовки правника» юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Р.О. Гаврилюк)

В роботі конференції взяли участь організатори юридичної освіти та експерти із майже десяти країн та передових університетських центрів світу. Її учасниками були також особи, відповідальні за формування та здійснення освітньої політики в Україні, лідери правничої професії, представники організацій громадянського суспільства, а також засобів масової інформації.

Ознайомитися із презентаційними матеріалами Р.О. Гаврилюк можна тут.