Викладачі юридичного факультету взяли участь у презентації щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів

13 квітня 2018 року Вища рада правосуддя та Проект Ради Європи «Підтримка виконання Україною рішень ЄСПЛ» презентували щорічну доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні в 2017 році.

Учасниками заходу були:

• члени та представники Вищої ради правосуддя, члени Ради суддів України;
  • голови та судді першої та апеляційної інстанцій Чернівецької області;
  • представники територіального управління Державної судової адміністрації в Чернівецькій області;
  • представники Чернівецького регіонального відділення Національної школи суддів України;
  • представники юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича;
  • члени Всеукраїнської громадської організації «Асоціація правників України»;
  • представники Прокуратури Чернівецької області;
  • представники Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області;
  • представники та експерти Ради Європи.

У ході заходу було обговорено щорічну доповідь про стан забезпечення незалежності суддів в Україні в 2017 році, а також практику Вищої ради правосуддя щодо забезпечення незалежності судової влади. Окрема дискусія відбулася з приводу практики Вищої ради правосуддя під час здійснення дисциплінарних проваджень щодо суддів.

Учасники заходу були проінформовані про стандарти та рекомендації Ради Європи щодо незалежності суддів, а також про заходи, необхідні для повного виконання рішень Європейського суду з прав людини у справі «Олександр Волков проти України» та у групі справ «Салов проти України».