Круглий стіл «Новели процесуального законодавства: очікування та реальність»

16 березня 2018 р. на базі юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича кафедрою правосуддя проведено круглий стіл «Новели процесуального законодавства: очікування та реальність», який зібрав провідних правників Буковини та України.

З вітальними словами виступили декан юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича, доктор юридичних наук, професор Пацурківський Петро Станіславович та завідувач кафедри правосуддя ЧНУ ім. Ю. Федьковича, доктор юридичних наук, доцент Щебанюк Оксана Володимирівна.

Участь у роботі круглого столу взяли представники судової гілки влади, прокуратури, адвокатури, наукової спільноти, а також всі, хто цікавиться проблемами процесуального права.

Заступник голови Апеляційного суду Чернівецької області, доктор юридичних наук, професор Марчак Віталій Ярославович зосередив увагу учасників на ключових новелах кримінального процесуального законодавства, а секретар судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Чернівецької області Яремко Василь Васильович розповів про перші три місяці практики застосування оновленого Цивільного процесуального кодексу України.

Голова Першотравневого районного суду м. Чернівці, кандидат юридичних наук, доцент Скуляк Ігор Анатолійович розповів про зміни у Кримінальному процесуальному кодексі України, що набули чинності 15 березня 2018 р. Також з доповідями виступили судді Першотравневого районного суду м. Чернівці Войтун Олександр Борисович та Галичанський Олег Іванович.

Суддя Новодністровського міського суду Чернівецької області Луців Олександра Володимирівна окреслила ключові проблеми, що виникають у практиці застосування нової редакції Цивільного процесуального кодексу України.

Голова Чернівецького окружного адміністративного суду Брезіна Тетяна Миколаївна та Заступник Голови  Чернівецького окружного адміністративного суду Анісімов Олег Валерійович зупинилися на змінах, що відбулися в адміністративному судочинстві.

Також у роботі Круглого столу взяв участь суддя Тернопільського окружного адміністративного суду, член Ради суддів України Жук Андрій Володимирович, який виступив з доповіддю про запровадження зразкових та типових справ в адміністративне судочинство.

Господарський суд Чернівецької області на даному заході представили Заступник Голови суду Ніколаєв Михайло Ілліч та суддя, доктор юридичних наук, доцент Бутирський Андрій Анатолійович, які розповіли про особливості нової редакції Господарського процесуального кодексу України.

Прокуратуру Чернівецької області на Круглому столі представили Заступник прокурора області Воронін Олександр Володимирович, начальник відділу представництва інтересів громадянина або держави в суді та при виконанні судових рішень Прокуратури Чернівецької області, а також прокурори відділу представництва інтересів громадянина або держави в суді та при виконанні судових рішень Балицька Руслана Стефанівна, Балук Олена Миколаївна та Козлова Юлія Геннадіївна.

Активну участь у роботі Круглого столу взяли і представники адвокатури – адвокат, Голова Ради адвокатів Чернівецької області Єзерська Алла Олегівна; адвокат, Представник адвокатів Чернівецької області до складу Ради адвокатів України Божик Валерій Іванович; адвокат, Член дисциплінарної палати Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Чернівецької області Павчук Ігор Славійович та адвокати Єремейчук Аліна Анатоліївна та Каменецька Христина Дмитрівна.

Взяв участь у роботі заходу і представник Державної судової адміністрації – заступник начальника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернівецькій області Тюфтій Павло Вячеславович.

Впродовж роботи Круглого Столу активну участь взяли представники юридичного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича – завідувач кафедри юридичної психології, доктор юридичних наук, доцент Черновський Олексій Костянтинович, завідувач кафедри європейського права та порівняльного правознавства, доктор юридичних наук, професор Меленко Сергій Гаврилович, завідувач кафедри приватного права, доктор юридичних наук, доцент Боднарук Микола Іванович, завідувач кафедри кримінального права та криміналістики, кандидат юридичних наук, доцент Жаровська Галина Петрівна, кандидат юридичних наук, доцент кафедри юридичної психології Меленко Оксана Володимирівна, а також викладачі кафедри правосуддя – кандидат юридичних наук, доцент Гетманцев Олександр Валентинович, кандидат юридичних наук, доцент Кондрат’єва Людмила Анатоліївна, кандидат юридичних наук Остафійчук Людмила Аурелівна, кандидат юридичних наук Татулич Ірина Юріївна, кандидат юридичних наук Цибуляк-Кустевич Анна Степанівна, кандидат юридичних наук Турман Наталя Омелянівна, кандидат юридичних наук Савчин Неля Миколаївна, кандидат юридичних наук Бутирська Ірина Анатоліївна, кандидат юридичних наук Невестюк Сабіна Василівна.

Учасники Круглого столу обмінялися досвідом щодо першої практики застосування нового процесуального законодавства, а також окреслили шляхи вирішення актуальних проблем реалізації оновлених процесуальних норм.

Щиро дякуємо всім учасникам Круглого столу за активну участь у заході та цікаві дискусії!