Студентка юридичного факультету Ірина Пужняк взяла участь у науково-практичній конференції із академічної доброчесності

Студентка 2 курсу юридичного факультету Ірина Пужняк взяла участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції студентів та молодих учених «Академічна доброчесність студента як чинник формування громадянського суспільства», яка відбулась 1-2 березня 2018 року на базі ВДНЗУ «Буковинський державний медичний університет».

За активну участь у конференції та виступ з доповіддю на тему: «Ст. 42 Закону України «Про освіту» як законодавчий фундамент розвитку академічної доброчесності» Ірину відзначено дипломом ІІ ступеня.

За підтримки Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP Ірина запросила взяти участь у конференції своїх колег – студентських координаторів Проекту SAIUP Анастасію Долгополову (Запорізький національний університет) та Дарію Д’якову (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова).

Враження учасників від конференції:

Ірина Пужняк: «Ця участь для нас була надзвичайно приємною, адже наша «місія», як студентських координаторів SAIUP, поширювати академічну доброчесність у суспільстві і пояснювати всім, що саме з доброчесності походять ґрунтовні, чесно здобуті знання і навички, справді вартісні дипломи та фахівці, які у подальшому можуть змінити країну і суспільство на краще.

Академічна доброчесність досить нова тема для суспільного обговорення. Про чесність потрібно говорити, оскільки це принцип, який потрібно сповідувати у навчанні, роботі, науковій діяльності. Цивілізоване сучасне суспільство повинно знати, що таке академічна доброчесність. І саме такі конференції роблять значні зміни для визнання академічної доброчесності як у науці, так і у суспільстві.

У світі толерується те, що є сучасним і модним, то ж потрібно зробити академічну доброчесність «модною». І давайте зробимо це ми, адже чесність починається з нас!»

Анастасія Долгополова: «Приємно було долучитися до конференції, організованої саме Студентською радою БДМУ. По-перше, через те, що вони є моїми колегами (як голови Студентської ради ЗНУ). По-друге, через те, що саме студенти відчули потребу обговорити саме тематику доброчесності. А це означає, що на відміну від того, як 2 роки тому мало хто знав термін «доброчесність» та його значення, тепер проблеми недоброчесності актуалізовані, а над їх вирішенням вже працює більше двохсот активних студентів – учасників конференції з різних ВНЗ України. Це дарує надію, що через ще 2 роки академічна доброчесність стане доброю традицією і потребою студентства!»

Дарія Д’якова: «Нині термін «доброчесність» є надзвичайно актуальним. Але чи буде в найближчому майбутньому запроваджена реальна система забезпечення академічної доброчесності сказати важко. Реальні доброчесні вчинки не можуть існувати у суспільстві, де нечесність толерується і навіть вітається. Конференція в БДМУ доводить, що зрушення є, зацікавленість темою теж, але треба ще пройти великий тяжкий шлях до того, щоб доброчесність стала не тільки словом на декілька років, але й стилем життя кожного освітянина».