До Всеукраїнського тижня права: Кінодискусія

На початку грудня ми святкуємо День прав людини, міжнародне свято, що відзначається  за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. 10 грудня – це день, коли час згадати, що ти Людина!

Саме цьому було присвячено перегляд документальної кінострічки «СТИРАЮЧИ ДЕВІДА» з колекції Кіноклубу „DocudaysUA“ (Режисер: Девід Бонд Країна: Велика Британія). Захід відбувся 14 грудня 2017 р. організований асистентом кафедри публічного права Лідією Нестеренко.

Фільм “Стираючи Девіда” – розповідає про незвичайний експеримент, який провів британський журналіст Девід Бонд. Він вирішив з’ясувати, наскільки багато знають про нього приватні компанії, уряд… та наскільки захищені його персональні дані.

Перегляд викликав бурхливе обговорення! Студенти піднімали важливі питання: чи не порушує держава основоположні права і свободи людини, прагнучи досягнути максимальної безпеки та контролю, шляхом систематизації максимального обсягу інформацію про людину? Чи немає тут прояву патерналізму, уявної турботи про людину, її права, а насправді ж держава реалізує свій власний інтерес – встановлення тотального контролю над суспільством? Чи готові ми відмовитися від певних благ, заради збереження особистої свободи ?

Більшість учасників дискусії зійшлися на тому, що право на недоторканність приватного життя, захист персональних даних, основні громадянські свободи повинні бути захищені, навіть тоді, коли потреба в гарантуванні безпеки чи задоволення іншого блага здаються першочерговими.

Захід відбувся за підтримки Христини Мосін та Марії  Гаврилюк в рамках діяльності кіноклубу медіа просвіти з прав людини Docudays.UA при Чернівецькій ОУНБ ім. Михайла Івасюка.