Відкриття Всеукраїнського тижня права

4 грудня студенти першого курсу разом з асистентом кафедри філософії та теорії права Тетяною Грекул-Ковалик взяли участь у відкритті Всеукраїнського тижня права у Головному територіальному управлінні юстиції в Чернівецькій області.

З нагоди Дня прав людини, який відзначається у всьому світі 10 грудня, було організовано круглий стіл «Людина – основна цінність правової держави», в якому взяли участь представники Чернівецької обласної державної адміністрації, Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області, члени Чернівецької обласної організації Союзу юристів України, а також студенти вищих навчальних закладів.

Слово студентам:

Білоус Ірина

«Було дуже цікаво дізнатися як змінюється чинне законодавство та як громадяни можуть захистити свої права. Обговорювалися права громадян у різних життєвих ситуаціях.

Особлива увага була приділена темі реалізації загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я маю право!”, оскільки цей проект спрямований на те, щоб дати українцям знання про свої права, і практичні навички того, як ці права реалізовувати та захищати. Було зазначено також, що проект передбачає створення механізму урядового моніторингу системних порушень прав громадян чиновниками».

Борденюк Михайло

«На Всеукраїнському тижні права за круглим столом, я почерпнув багато нової інформації як правник. В основному, я зрозумів, що в нас досі гостро постає проблема необізнаності людей щодо своїх прав, не зважаючи на те, що існують інституції, компетенція яких, власне, складається з того, щоб пояснювати людям, які в них є права і обов’язки. Зрозуміло, що люди через необізнаність потрапляють в різні життєві «халепи» (вимагання хабара, відбирання майна,  і т.д.) і щоб цього не траплялося їх потрібно інформувати про їхні права».

Яворенко Таїсія

«Особисто для мене, як для майбутнього юриста, конференція «Людина –  основна цінність правової держави» була корисна тим, що дала змогу зрозуміти, яким чином на практиці я можу застосовувати свої знання. Саме такі заходи привертають увагу громадян до питань прав людини, знайомлять населення з ними, та вчать використовувати і захищати свої права, що безумовно йде на користь суспільству».