Навчальний тур “Інтернаціоналізація університетів”

З 26 листопада по 2 грудня 2017 року заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків Дмитро Костя перебував на короткостроковому стажуванні у рамках проекту “Прогресивне управління університетами”.

Стажування представників більш як двадцяти вишів України відбулося на базі кафедрі соціальної педагогіки педагогічного факультету Університету Масарика, м. Брно (Чеська Республіка) за підтримки Американських Рад з Міжнародної Освіти та Агентства Розвитку Чехії.

Програма стажування передбачала проходження циклу тренінгів та практичних себінарів, присвячених ключовим проблемам інтернаціоналізації університетів у сучасному глобальному освітньо-науковому просторі.

Зокрема, учасники навчального туру ознайомились із методикою організації діяльності з інтернаціоналізації університетів як системного інституційного процесу, прийняли участь в тренінгах на теми “Що потрібно для створення університету, відкритого до міжнародної співпраці?” та “Інклюзивна інтернаціоналізація: як зробити доступним навчання закордоном для студентів із спеціальними потребами”, а також семінарах з міжнародного маркетингу освітніх послуг.

Значна увага організаторами стажування була приділена питанням підготовки та подання грантових заявок, а також організації та виконання Університетом Масарика грантових проектів, що фінансуються за рахунок коштів органів та інституцій Європейського Союзу, а також міжнародними неурядовими організаціями.

Лен Міддлбеек, екс-директор міжнародних програм Гаазького університету, розповів про провідні практики щодо заохочення студентської молоді до участі в міжнародних програмах й проектах, а також навчання в зарубіжних ВНЗ, надання їм супровідної допомоги. Крім того, лектор з Нідерландів поділився власним досвідом щодо інтернаціоналізації навчальних планів та освітніх програм, орієнтованих на підготовку фахівців, адаптованих до вимог глобалізованого ринку праці.

На завершення стажування слухачі з України отримали нагоду ознайомитись із роботою Teiresias: відділу для підтримки студентів з особливими потребами, яких тут налічується понад п’ятсот осіб, що є одним з найвищих показників в усій Європі та справжнім досягненням Університету Масарика, який зумів створити максимально комфортні умови навчання та розвитку для даної категорії студентів.