Викладачі юридичного факультету пройшли стажування в Німеччині

З 17.07.2017 р. по 30.07.2017 р. викладачі юридичного факультету ЧНУ – зав. кафедри кримінального права і криміналістики доц. Галина Жаровська, доц. кафедри приватного права Володимир Никифорак та доц. кафедри європейського права та порівняльного правознавства Оксана Вайцеховська й Оксана Руденко разом з викладачами інших юридичних вузів України та інших країн проходили стажування у м. Вісмар (Німеччина) за програмою «Юридична методика та освіта».Мета програми стажування полягала в освоєнні нових форм методики застосування права юристами та методики викладання юриспруденції студентам-юристам.

За допомогою конкретних прикладів з різних галузей права та судових рішень був детально розглянутий процес тлумачення норм і юридичної аргументації в європейських державах в цілому та Німеччині зокрема.

Доктор права Ганс-Йоахим Шрамм під час занять ознайомив із методикою вирішення юридичних задач (казусів) та продемонстрував на конкретних прикладах процес юридичної кваліфікації і експертної перевірки фактичних обставин справи студентами.

Доктор права Андреас Штайнінгер свої лекції присвятив цілям юридичної освіти та шляхи її освоєння в Німеччині. При цьому професор акцентував увагу на тому, що юридична освіта не є виключно передачею знань, а полягає у освоєнні методики самостійного вирішення студентами юридичних казусів за для вміння застосування норм права на практиці.

Викладачі протягом 2 тижнів працювали над розробкою нового змісту і нових форм викладання юриспруденції. Це і юридична кваліфікація, і надання консультативних послуг, і ведення справи адвокатами, і юридична експертиза та інші. Ці та інші питання освоювались на базі моделювання практичних казусів.
Блок юридичної практики прочитав суддя адміністративного суду Берліна Йорг Пуделька, який акцентував на важливості практичної складової під час навчання юристів, та продемонстрував аспекти роботи суддів, адвокатів, нотаріусів та юрисконсультів в країнах ЄС та Німеччині.

Окрім усього, викладачі відвідали дільничний суд Вісмара, де ознайомились з його структурою, діловодством та побували на засіданні суду під час розгляду кримінальної справи та винесення вироку щодо нанесення тілесних ушкодження.

Загалом стажування було змістовним та корисним.