Команда юридичного факультету – у півфіналі міжнародних судових дебатів з прав людини

Команда юридичного факультету у складі Олени Щербакової, Романа Токарика, Івана Яремчука пройшла до півфіналу 9-х міжнародних судових дебатів з прав людини імені Нельсона Мандели (The 9th Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition).

Команда виграла першу стадію (письмову) міжнародного турніру з судових дебатів – The 9th Nelson Mandela World Human Rights Moot Court Competition, обігравши 3 команди з України, а також чеський, вірменський, російський і білоруський університети, і готується до другої стадії (усної) в Женеві, яка пройде 17-21 липня в Міжнародному Суді з прав людини.

В цю стадію потрапили 25 найкращих команд з 5 континентів, включаючи Оксфорд, Йель та Чернівецький національний університет (список команд, що кваліфікувались можна знайти ТУТ).

Moot Court – це модель справжнього слухання в Суді Європейського Союзу. Тематика цьогорічного змагання пов’язана з проблемами біженців, дискримінації та фундаментальних прав людини.

СКЛАД КОМАНДИ

Олена Щербакова – студентка 3-го курсу юридичного факультету ЧНУ. А також фіналіст Всеукраїнського дебатного турніру на юридичну тематику “Маю право”, обласного дебатного турніру “Сила слова” 2016, переможець Всеукраїнського дебатного турніру “Підйом” 2016, учасник понад 10 всеукраїнських та обласних турнірів з дебатів, організатор Осінньої та Весняної дебатних шкіл, Голова Чернівецького дебатного клубу.

Роман Токарик – студент 1-го курсу юридичного факультету ЧНУ. Фіналіст дебатного турніру «Підйом 2.0.», організатор Осінньої та Весняної дебатних шкіл в Чернівцях у 2016 і 2017 роках. Переможець міських та обласних олімпіад з правознавства. Відмінник у навчанні та просто наполегливий студент,  який прагне заявити про себе на міжнародному рівні.

Іван Яремчук – студент 3-го курсу юридичного факультету ЧНУ. Учасник The European Law Students’ Association Mediation School (Чернівці), National Moot Court Competitionon Civil Law «Pro et Contra» (Одеса), Jessup Summer School 2016 (Київ), the Third Ukrainian student’s debates on constitutional justice (Львів), the 22nd Ukrainian National Rounds Philip C. Jessup Law Moot Court Competition (Київ), Anticorruption education for law students (Київ), UBA Students’ League Moot Competitionon IP (4-те місце з 44 команд, Київ). Координатор NGO ‘Students Anticorruption Agency’ в Чернівцях. Переможець Debate Competition ‘Anti-Corruption Court in Ukraine: Pros and Cons в Чернівцях. Його досвід в турнірах такого масштабу допоможе учасникам гідно виступити на міжнародному турнірі в Женеві.