Круглий стіл “Тенденції вивчення права у ХХІ столітті: теорія чи практика?”

1 червня 2017 року Чернівецьким осередком Ліги студентів Асоціації правників України було проведено круглий стіл: «Тенденції вивчення права у ХХІ столітті: теорія чи практика?», в якому взяли участь викладачі та студенти юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Серед студентського активу спікерами виступили Людмила Редутова (301), Олена Щербакова (301), Діана Бестрицька (205), Ірина Коцур (201),  Ганна Бойчук (102),  Михайло Коновчук (308). В якості модератора заходу виступила студентка 303 групи Ольга Кабан. Студенти, підготувавши надзвичайно цікаві тематичні доповіді, активно дискутували з приводу основних тенденцій вивчення права у ХХІ столітті. Звучало багато різних пропозицій щодо впровадження нововведень в освітньому процесі для студентів-правників, актуальних та сучасних методів навчання, зарубіжного досвіду оцінювання, практичного аспекту вивчення права та багато іншого.

Зрозумілим став і той факт, що тестова форма оцінювання – це виклик сучасності, тому що ким би ти не мріяв стати у мабутньому: суддею, прокурором чи адвокатом – при проходженні конкурсного відбору зобов’язаний пройти кваліфікаційний іспит у тестовій формі. Тому тести, як варіант підсумкового контролю на юридичних факультетах вищих навчальних закладів, – це підготовка до викликів майбутнього.

Круглий стіл допоміг всім учасникам зрозуміти, що майбутній юрист – це стовідсотково спеціаліст, який повинен критично мислити,  вміти знаходити логічні аргументи, майстерно складати різноманітні документи, безперечно, знати як загальні теоретичні парадигми, так і тонкощі ораторського мистецтва, тобто бути всебічно розвиненим майстром своєї справи.

Відомий давньогрецький філософ Сократ у свій час писав: “У суперечці народжується істина”. У нашому випадку істина народилася у стінах рідного юридичного факультету у дискусії, обговоренні найактуальніших питань, які цікавили студентство. Викладачі з радістю прислухалися до думки студентів, їх порад, пропозицій та альтернатив. Сподіваємося, що проведення заходів такого формату стане традицією, що допоможе знаходити відповіді на найрізноманітніші питання організації навчального процесу загалом.