Школа місцевої демократії

18 березня 2017 у Чернівцях відбулася Школа місцевої демократії. Цей захід відбувся за підтримки проекту USAID «Громадяни в дії». На ньому були присутні громадські активісти, посадові особи, депутати м. Чернівці та студенти ЧНУ. Студент першого курсу юридичного факультету Вадим Гатеж також взяв участь у цьому заході.

“Школа місцевої демократії – це комплекс освітніх заходів, мета яких – навчити громадських діячів, посадових осіб та депутатів міських рад ефективно користуватися інструментами місцевої демократії.

Завдання цього заходу:

– посилити участь громадськості через місцеві ініціативи;
– залучити громадськість до прийняття рішень через громадські слухання.

Цілий день клопіткої роботи проходив в надзвичайно комфортний умовах та пронизаній ентузіазмом атмосфері.

Даний захід відбувався під головування Ольги Коваленко, менеджера з освітніх програм Проекту  USAID «Громадяни в дії» Українського незалежного центру політичних досліджень.

Самі ж тренінгові заняття в контексті «Посилення участі громадськості через місцеві ініціативи» проводив відомий український громадський діяч, експерт Інституту Політичної освіти Тарас Случик. Під час цього тренінгу Тарас зумів якнайширше дати відповідь на питання: «Як отримати рішення Чернівецької міської ради через подання місцевих ініціатив?». Також він поділився своїми особистими секретами успіху підготовки місцевих ініціатив.

Іван Лукеря, аналітик Українського незалежного центру політичних досліджень на черговому тренінговому занятті розкрив секрети процесу захисту інтересів громади через проведення громадських слухань. Також Іваном був запропонований нам Кейс: «Громадські слухання – від А до Я».

Уляна Онуфрійчук, начальник відділу організаційної роботи та контролю Чернівецької  міської ради дала відповідь на питання :

які посадовці органів місцевого самоврядування і що роблять після  отримання повідомлення про громадські слухання / місцеву ініціативу;

які етапи погодження проходять документи, щоб проект рішення винесли на сесію міськрад;

що відбувається після сесії .

Більшість жителів тієї чи іншої громади, навіть не уявляють якими повноваженнями вони можуть скористатися для вирішення будь яких важливих проблем громади. Кожен активний громадянин може бути депутатом відповідної ради на громадських засадах і реалізувати це право через такі важливі інструменти як місцеві ініціативи та громадські слухання. Якщо громадські слухання у Чернівцях час від часу відбуваються, то практики застосування місцевої ініціативи у нас немає. Тому проведення таких заходів є дуже важливим фактором «пробудження» громадянського суспільства.

Участь у цьому заході була надзвичайно корисною для мене. На Школі я отримав новий досвід, багато інформації до роздумів, натхнення до праці та роздаткові матеріали з корисною інформацією, соціологічними опитуваннями та статистичними даними”.

Вадим Гатеж